Ulubione do sprzątania z dyskontów #1 – kuchnia

środki do sprzątania z dyskontów

Dziś zapraszam Was na subiektywny przegląd środków do sprzątania kuchni, które można kupić w popularnych dyskontach. Niektóre z tych produktów są w stałej ofercie, inne pojawiają się w ramach akcji promocyjnych, ale warto na nie polować. Są to produkty, do których regularnie wracam i które poradziły sobie z każdym moim brudem ;).

Skupiłam się na ulubieńcach do kuchni, ale raz w miesiącu będą pojawiać się kolejne wpisy.

Moje ulubione środki do sprzątania z dyskontów – kuchnia

W5 Stainless Steel Cleaning z Lidla

Środek nabłyszczający do czyszczenia stali nierdzewnej, który można dostać w ramach promocji Akcja Błysk. Jestem ogromną zwolenniczką nabłyszczania stali nierdzewnej odrobiną oliwy, a wielokrotnie piękny połysku uzyskuję myjąc ją wodą z octem. I z ogromnym żalem muszę przyznać, że jednak ten środek jest lepszy ;). Wystarczy naprawdę niewielka ilość by uzyskać piękny i trwały połysk, bez smug (choć gdy użyjemy za dużo środka, to wtedy pojawią się smugi). Jest bardzo wydajny, używam tego opakowania już ponad rok.

środki do sprzątania z dyskontów - w5 nabłyszczacz

W5 Tabletki do zmywarki 3w1 z Lidla

Z tego, co kojarzę są już w regularnej sprzedaży i sprawdzają mi się świetnie. Nie mam nawet ochoty testować innych. Ale jeśli macie swoje typy, które z jakiegoś powodu są lepsze – dajcie znać w komentarzach, chętnie przetestuję.

W5 Oven Cleaner z Lidla

Kolejny środek z Lidla, tym razem do czyszczenia piekarnika. U mnie mimo wszystko numerem jeden są ocet i papka z sodą, ale wiem, że wiele z Was nie ma ochoty na tworzenie środków czystości DIY, dlatego o nim wspominam. Testowałam i to jeden z lepszych środków do czyszczenia piekarnika, ale też grilla czy zabrudzonych garnków. Pojawia się w ramach Akcji Błysk.

środki do sprzątania z dyskontów - w5 piekarnik

Moc Mleczko do szorowania z Aldiego

Nie wiem czy kojarzycie ten dyskont, ale znajdziecie w nim bardzo dobrą chemię gospodarczą w bardzo niskich cenach. Jednym z takich produktów jest właśnie to mleczko do szorowania. Używam, go od kilku lat (pewnie coś około pięciu!), w pierwszych wpisach na blogu znajdziecie je na różnych zdjęciach ;). Działa bez zarzutu, a kosztuje ok. 4 złotych i jest w stałej sprzedaży.

środki do sprzątania z dyskontów - moc

Putz Meister Spray do czyszczenia kuchni z Aldiego

Jeśli chodzi o walkę z tłuszczem i brudem, to jest świetny. Na minus chemiczny zapach, ale przy cenie ok. 6 zł, można przeżyć biorąc pod uwagę to jak działa. To ten w czerwonym opakowaniu na zdjęciu. Jest w stałej sprzedaży, ale wielokrotnie spotkałam się z tym, że był wykupiony. Co tylko potwierdza jego skuteczność.

środki do sprzątania z dyskontów - putz maiser

Chusteczki nawilżane do Kuchni Mr Magic z Biedronki

Wiem, że stosowanie chusteczek nawilżanych do sprzątania, ma swoich zwolenników i wielkich przeciwników. Te trafiły do mnie za sprawą mojego męża i się sprawdzają. Dobrze radzą sobie nawet z zaschniętymi plamami. Jeśli szukacie szybkich sprzątaniowych rozwiązań, to powinniście być zadowoleni.

Chusteczki do podłóg Mr Magic, też są świetne i w sumie częściej znalazłabym dla nich zastosowanie niż dla tych kuchennych.

środki do sprzątania z dyskontów - mr magic

Jeśli chodzi o moich ulubieńców, to na dziś byłoby na tyle. W zasadzie kupując jakikolwiek produkt marki W5 nie powinniście się zawieść, w Aldi trzy produkty, które widzicie na zdjęciu są fantastyczne, a w Biedronce – różnie bywa, ale i ta sieć ma swoje perełki.

Jakie środki do sprzątania z dyskontów Wy polecacie? Macie swoich ulubieńców? 

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close