Organizacja kolczyków DIY

organizacja kolczyków

Kolczyki są tym rodzajem biżuterii, z którym nie rozstaję się odkąd przebiłam uszy (miałam chyba 8 lat). Zmieniają się moje upodobania od klasycznych srebrnych,  po duże, wiszące, a teraz minimalistyczne, ale zawsze mam coś w uszach. Mój dotychczasowy sposób organizacji kolczyków pokazywałam Wam dawno temu, o tutaj. Zamieniłam jednak pudełko na minikomódkę i przeorganizowuję cały system przechowywania biżuterii. Musiałam przecież zrobić miejsce na nowe skarby 🙂

Potrzebne będą:

  • styropian
  • materiał
  • szpilki lub klej (najlepszy Magik oczywiście)
  • pudełko lub inne miejsce, w którym będziecie przechowywać kolczyki
  • nóż

organizacja kolczyków-b

 Kroki:

  1. Przycinamy styropian do odpowiedniej wielkości. Ja akurat miałam dwa małe kawałki styropianu, które skleiłam w jeden i ten docięłam tak by pasował do mojej szufladki.
  2. Docinamy materiał i obkładamy nim styropian. Możecie przypiąć go szpilkami od boku lub przykleić klejem. Ja zaczęłam od przypinania, ale okazało się, że mam za mało szpilek i drugą część bez problemu przykleiłam. Było nawet szybciej.

organizacja kolczyków-c

3. Na koniec wkładamy do szufladki, wbijamy kolczyki i gotowe!

Przy wiszących kolczykach ten sposób też się sprawdzi, choć pewnie przydałaby się większa szufladka lub pudełku. Ja te krótsze wiszące zawiesiłam na brzegach szufladki, a dłuższe wbiłam w styropian.

W drugiej szufladzie mam organizer na bransoletki, jeśli przegapiliście jak go wykonać, to odsyłam do tego wpisu.

A jak się miewa Wasza organizacja kolczyków? Przyłączycie się do takiego sposobu przechowywania? 

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close