DIY organizer na bransoletki

przechowywanie bransoletek

Znalezienie najlepszego dla mnie sposobu na przechowywanie bransoletek trwało bardzo długo. Ale ostatnio moja faza na organizowanie „od nowa” dopadła też biżuterię. Kupiłam mini komódkę z Ikei, w której bransoletki znalazły nowe mieszkanko. Nie mam ich wiele, ale nosiłam je rzadko, głównie dlatego że leżały na dnie pudełka. Teraz dostęp do nich jest bezproblemowy, a do tego są ładnie wyeksponowane.

Organizer mieści się w szufladzie mini komódki. Nie mam miejsca na dużą tacę czy ekspozytor, który mogłabym postawić na wierzchu np. na komodzie. Dlatego cała moja biżuteria jest schowana i takie rozwiązanie sprawdza się u mnie w 100%.

Rulony, na których zawieszone są bransoletki można bez problemu wyjmować z pudełka, dzięki czemu dostęp do niezapinanych bransoletek jest równie łatwy.

Jak przygotować DIY organizer na bransoletki?

Rzeczy potrzebne do wykonania tego organizera na pewno macie w domu. I właśnie to jest najlepsze!

  • rolka po ręczniku papierowym
  • kawałek materiału
  • klej magik
  • nożyczki i nożyk introligatorski

przechowywanie bransoletek-b

 Kroki:

  1. Przycinamy rolkę do szerokości pudełka – dokładnie tyle cm ile ma pudełko. Jeśli zrobimy mniej, organizer wpadnie do środka, jeśli więcej nie wejdzie 🙂
  2. Smarujemy rolkę klejem na brzegach i przyklejamy materiał
  3. Końcówki materiału wkładamy do środka rolki i gotowe!

przechowywanie bransoletek-c

Bransoletki można na rolki założyć przed włożeniem do środka, a te, które mają zapięcie po włożeniu. Podobnie jest ze zdejmowaniem. Rolki wchodzą ciężko, ale dzięki temu utrzymują się na środku pudełka.

przechowywanie bransoletek-d

Mam nadzieję, że trochę Was zainspirowałam i mój sposób na przechowywanie bransoletek przyda się również Wam! 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close