Jak wyczyścić elektronikę? Telefon, tablet, pilot, pad

jak-wyczyścić-elektronikę

Telefon, tablet, pilot, pad do PlayStation to przedmioty, których używamy na co dzień i które są niemałym siedliskiem brudu i bakterii. A kiedy ostatnio je czyściliście? ;). Dzisiaj bierzemy się za te wszystkie jednocześnie.

Jak wyczyścić telefon i tablet?

jak-wyczyścić-telefon

Potrzebne będą:
  • ściereczka z mikrofibry lub ściereczka optyczna (jak do okularów)
  • mieszanka wody i alkoholu w stosunku 50:50.

Dokładne czyszczenie telefonu czy tabletu jest banalnie proste, wystarczy mieć tylko dobre narzędzia, czyli najlepiej ściereczkę optyczną. Nie zarysuje ona powierzchni ekranu i dokładnie usunie wszystkie brudy. W przypadku kleistych plam można ściereczkę delikatnie zmoczyć wodą za pomocą spryskiwacza. Wystarczy jedno psiknięcie, które spowoduje, że będzie wilgotna. Sucha część ściereczki posłuży do polerowania.

jak-wyczyścić-telefon-2

Raz na jakiś czas dobrze jest zamiast samej wody użyć mieszanki wody i alkoholu, która zdezynfekuje telefon (np. po przeziębieniu albo gdy macie problemy z cerą), choć same ściereczki z mikrofibry też dobrze wchłaniają bakterie.

Na wewnętrzne porządki w telefonie polecam wpis o wirtualnych porządkach.

Jak wyczyścić pilot i pad do PlayStation?

jak-wyczyścić-pilot

Potrzebne będą:
  • sucha szczoteczka do zębów, przeznaczona do sprzątania
  • patyczki kosmetyczne
  • ściereczka z mikrofibry
  • mieszanka wody i alkoholu w stosunku 50:50 w butelce ze spryskiwaczem

Czyszczenie pilota i pada do PlayStation jest bardzo podobne, a rozdzieliłam je na dwa zdjęcia, byście mogli dokładniej zobaczyć ten jeden element, który wygodniej było ująć na padzie :).

jak-wyczyścić-pilot-2

Zaczynamy od wyjęcia baterii! Szczoteczką do zębów wymiatamy wszystkie okruszki i drobinki, które utknęły miedzy klawiszami. W złączeniach plastiku i wąskich miejscach, gdzie zbiera się brud najlepiej usunąć go za pomocą kartki złożonej kartki papieru.

Patyczek kosmetyczny spryskujemy mieszanką wody i alkoholu a następnie przecieramy między klawiszami i w zakamarkach. Na koniec tak samo moczymy szmatkę i wycieramy całość.

jak-wyczyścić-pada

Mam nadzieję, że wpis będzie dla Was przydatny i znajdziecie te kilka minut na wyczyszczenie swoich telefonów 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close