Księga gości na naszym weselu

807px - księga gości

O tym, że nie wyobrażam sobie naszego wesela bez księgi gości pisałam Wam już we wpisie z pomysłami na ich kreatywne wersje. My postawiliśmy na połączenie księgi gości DIY (wykonanej i ozdobionej przez nas) i zdjęć z polaroidu. Powiem Wam, że to jedna z najpiękniejszych pamiątek z wesela, a oglądanie jej to przyjemność, która nigdy się nie nudzi.

Na zdjęcia nie szukaliśmy albumu czy przeznaczonej specjalnie do tego księgi gości. Chcieliśmy by jej okładka była spójna z pozostałymi elementami, więc od początku wiadomo było, że zrobimy ją sami. Kupiliśmy scrapbookową bazę do albumów, a okładki ozdobiłam wykorzystując te same ozdoby, które pojawiły się w zaproszeniach.

księga gości DIY

 Do przygotowania okładki księgi gości wykorzystałam:

  • pokarbowany łososiowy papier
  • kółeczko z monogramem
  • wstążkę
  • napis „księga gości”
  • klej magik

księga gości DIY-a

 Etapy przygotowania:

  1. Przód okładki oklejamy zostawiając zapas ok. 1 cm do założenia do środka. Klej dajemy tylko na brzegach. Moja okładka była większa niż format A4, dlatego użyłam dwóch kartek tego formatu, łącząc je mniej więcej na wysokości 2/3
  2. W miejscu łączenia kartek przykleiłam wstążeczkę.
  3. Przycinamy brzegi pod skosem. Zaklejamy, robimy dziurki i przekładamy przez sprężynę, łącząc całą księgę gości.
  4. Dodajemy elementy ozdobne, a wewnątrz przyklejamy papier mniejszy o 0,5 cm od okładki z każdego boku.

Księga gości na weselu

Do wklejania zdjęć z Fuji Instax Mini kupiliśmy srebrne naklejki (stickersy) w różnych wzorach. Były dwa rodzaje serduszek, kokardki, obrączki i cyferki. Dzięki temu było czysto i nikt nie musiał się użerać z klejem.

Myśląc o tradycyjnej księdze gości bałam się, że nikt się do niej nie wpisze, bo nie będzie miał ochoty na wymyślanie życzeń. Okazało się jednak, że w naszej foto księdze oprócz zdjęć wszyscy goście wpisali życzenia. Moje obawy były zupełnie bezpodstawne!

Jak zorganizowaliśmy naszą „fotobudkę” pokażę Wam następnym razem 🙂

księga gości DIY-b księga gości DIY-c księga gości DIY-d

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close