16 pomysłów na kreatywne księgi gości

collage wedding guest bookMam nadzieję, że jesteście zregenerowani po świątecznym weekendzie. Ja postawiłam na taki w wersji offline i powiem Wam, że czasem dobrze zrobić sobie taki odwyk od internetów 🙂 Ale dziś wracam z kolejną porcją inspiracji. Tym razem mam dla Was zbiór pomysłów na kreatywne księgi gości.

Nie wyobrażam sobie mojego wesela bez księgi gości – lubię celebrować momenty i uwieczniać je w bardziej zmaterializowanej formie niż wspomnienia, ale nie chce też by była niechcianym obowiązkiem dla moich gości. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś innego, kreatywnego i alternatywnego dla tradycyjnej księgi gości. Zanim jednak pokażę Wam naszą wersję podzielę się najfajniejszymi znaleziskami.

1: Z ŻYCZENIAMI, RADAMI, HISTORIAMI

Nawet jeśli chcemy zachować księgę gości formie życzeń czy podziękowań, możemy ją ubrać w coś zaskakującego. Moją faworytką jest Jenga <3, ale historie związane z młodą parą zawieszone na lince spinaczami czy związane i wrzucone do butelki podobają mi się równie mocno.

imageimageimage

Źródła 1/2/3/4/5

2: ZE ZDJĘCIAMI

Fotobudki i zdjęcia z polaroidu są opcją dwa w jednym – atrakcją dla gości i pamiątką, czyli rozwiązanie idealne. A wieszając zdjęcia mamy jeszcze niepowtarzalną dekorację sali. Bardzo kusząca opcja 🙂

image

Źródła 1/2

3: Z PODPISAMI

Opcja najmniej problematyczna dla gości (bo wystarczy się tylko podpisać), którą można ubrać w sposób, który sobie tylko wymarzymy. W końcu podpisać można się prawie na wszystkim! Tu też zaliczam bardzo popularne ostatnio odciski palców, a jeśli chcielibyście mieć taką rowerową wersję u siebie, to tutaj możecie taką zaprojektować i pobrać zupełnie za darmo.

imageimageimageimageimage

Źródła 1/2/3/4/5/6/7/8/9

Mam nadzieję, że moje propozycje przypadły Wam do gustu – ciekawa jestem czy, któryś z pomysłów będziecie chcieli zrealizować u siebie, albo – jeśli jesteście już po – czy któryś z nich był na Waszym weselu? Ja przy każdym zdjęciu wyobrażałam sobie siebie oglądającą taką księgę i za każdym razem czuję ekscytację! Jedna z tych propozycji będzie też u nas, ale o tym w jakiej dokładnie formie napiszę Wam innym razem 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close