3 oryginalne pomysły na pakowanie nietypowych prezentów

pakowanie-prezentów

Zawsze przy okazji zbliżających się Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia temat prezentów i ich pakowania powraca jak bumerang. Co i kiedy kupić, jak zapakować, żeby było oryginalnie, prezent się zmieścił szczególnie, kiedy ma nietypowy kształt? Jeśli znudziło Wam się kupowanie prezentowych torebek i owijanie podarków w ozdobny papier, to mam coś dla Was! Kilka pomysłów na trochę inne podejście do pakowania prezentów.

Sama uwielbiam pakować prezenty, sprawia mi to niesamowitą przyjemność, a do tego mogę się kreatywnie wyżyć. W tym roku pomysły na prezenty zaczęłam zbierać znacznie wcześniej i też wcześniej myślę o ich zapakowaniu w sposób, który zaskoczy obdarowanych. A tymi pomysłami oczywiście się z Wami dzielę!


Dzisiejszy wpis powstał we współpracy z marką KatalogMarzeń.pldzięki której możemy spełniać marzenia. Lot szybowcem, kurs scrapbookingu, nauka jazdy konnej – cokolwiek marzy się Waszym bliskim, to marzenie jest na wyciągnięcie ręki i można je podarować w postaci prezentu, który stanie się niezapomnianym przeżyciem i na pewno nie zagraci przestrzeni ;).

KatalogMarzeń.pl przygotował też dla Was kreatywne wyzwanie, dzięki któremu być może spełnicie własne marzenia. Więcej informacji o nim znajdziecie w dalszej części wpisu, a teraz czas na właściwą część i pakowanie prezentów!


3 sposoby na pakowanie prezentów

Magazyny i gazety

pakowanie-prezentów-magazyny

Aby ożywić każdy prezent, dodać mu odrobinę koloru i unikalności, zamiast ozdobnego papieru, możemy owinąć go w magazyn lub gazetę. Będzie wyjątkowo, a do tego bez problemu znajdziemy taki papier w domu. Najfajniejsze jest jednak to, że można wybrać takie czasopismo, które tematycznie będzie dostosowane do zainteresowań obdarowanego lub do samego prezentu.

magazyn

Wykorzystując ten pomysł warto przemyśleć wybór poszczególnych stron, tak by pasowały do siebie kolorystycznie. Wyrwane i postrzępione brzegi dodadzą tylko kolorytu, dlatego nie trzeba bać się eksperymentów i tego, że coś może nie wyjść idealnie. Warto jednak zwrócić uwagę czy strony z gazety nie barwią (wtedy lepiej odpuścić sobie pakowanie ubrań i innych elementów, które mogą przejąć kolor), dlatego najbezpieczniej obłożyć w ten sposób pudełko (np. po butach) lub zafoliowany prezent.  Zanim zaczniemy przyklejać wyrwijmy poszczególne strony i ułóżmy je w sposób, który będzie nam odpowiadał. Przyklejamy tak, by nic nie odpadło (jak zwykle polecam klej Magik) i możemy się cieszyć z pięknego efektu.

Inne pomysły: Kupując prezent kosmetyczny czy modowy warto postawić na tego typu gazetę czy magazyn, ale możemy również wykorzystać mapy, np. dla miłośnika podróży, komiksy dla ich fana czy gazety z przepisami kulinarnymi. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a jestem pewna, że tak zapakowany prezent pozytywnie zaskoczy i wzbudzi ogromną ciekawość!

 

Butelka lub słoik

pakowanie-prezentów-słoik

Zwykły słoik też może być świetnym opakowaniem dla naszego prezentu, szczególnie gdy chcemy aby samo dostanie się do prezentu było już dla obdarowanego przeżyciem i zabawą. Tu właśnie chciałabym Wam pokazać jak można zapakować eVoucher prezentowy Katalogu Marzeń. Decydując się na prezent w takiej formie możemy zamówić go wcześniej i otrzymać już gotowy podarunek w eleganckim pudełku, ale to też może być prezent na ostatnią chwilą, który sami wydrukujecie i opakujecie.

pakowanie-prezentów-słoik-4-życzenia

Jak zapakować w nietypowy sposób kartkę papieru? Tutaj właśnie stawiałabym na szkło. Możemy użyć np. szklanej butelki czy ładnego słoika. W mojej wersji kurs scrapbookingu „utknął” w słoiku między kilkoma kontrastowymi warstwami różnych scrapbookowych dodatków. Żeby bardziej dopracować opakowanie wystarczą wstążeczka lub sznurek i kilka świątecznych dodatków.

pakowanie-prezentów-słoik-3

Inne pomysły: Jeśli naszym prezentem jest właśnie bon lub karnet możemy zamknąć go w ozdobionej butelce albo przyczepiając do kartki z opalonymi brzegami wystylizować go na list w starym stylu (dla miłośników takich klimatów). Voucher można też oprawić jak dyplom czy zapakować „na cebulkę” w różnej wielkości pudełka.

pakowanie-prezentów-słoik-2

.

Prezent jako forma opakowania

pakowanie-prezentów-rękawica-2

Co wtedy, gdy nasz prezent to zbiór różnych elementów, np. kuchennych akcesoriów lub kosmetyków? Oczywiście można go zapakować w pudełko lub torebkę, ale można też wykorzystać sam prezent jako opakowanie. Jedna z obdarowanych przeze mnie osób w tym roku dostanie akcesoria do gotowania, a opakowaniem będzie rękawica kuchenna, czyli element prezentu. Jest to świetny sposób na podarowanie prezentu, który sami możemy skomponować, wybierając przedmioty, których brakuje osobie obdarowanej. Wystarczy ładne ułożenie, przewiązanie wstążką i prezent gotowy. Z akcesoriów do gotowania można też ułożyć bukiet, dodać kilka typowych bukietowych elementów i tak podarować, np. z okazji urodzin czy imienin.

rękawica

Jeśli wypełnienie rękawicy się rusza, można włożyć kartkę papieru, która usztywni poszczególne elementy

Inne pomysły: W podobny sposób można zapakować kosmetyki – rękawica do masażu idealnie sprawdzi się jako opakowanie, aromatyczne herbaty w ładnej (otwartej) puszce, kubkiem, zaparzaczami czy suszonymi owocami. Szybki pomysł na prezent, który możemy skomponować według własnego uznania, który jest ładny i zaskakujący.

 

Każdy z tych pomysłów można dowolnie modyfikować i tak np. voucher na kurs gotowania włożyć do rękawicy z akcesoriami kulinarnymi, w słoiku podarować suche składniki do ciasta wraz z przyczepionym przepisem, a na pudełku oklejonym mapą zaznaczyć trasę podarowanego rajdu. Wszystko zależy od naszej kreatywności, dlatego zachęcam Was bardzo do szerszego spojrzenia na to, co i w jaki sposób można podarować. Zwłaszcza, że kreatywność kosztuje zdecydowanie mniej niż wymyślne materialne prezenty.

 


Teraz kilka słów o kreatywnym konkursie organizowanym przez KatalogMarzeń.pl 🙂

Konkurs trwa do 29 listopada na fejsbukowym profilu Katalogu Marzeń i ma na celu zainspirować do kreatywnego zapakowania eVoucherów. Udział w konkursie można wziąć wstawiając w komentarzach zdjęcie pokazujące w jaki sposób Wy zapakowalibyście taki prezent przeżycie w postaci eVouchera.

Nagroda w konkursie jest również bardzo kreatywna: do wyboru jeden z kursów w ramach pakietu przeżyć artystycznych. Szkoda, że sama nie mogę wziąć udziału, bo na naukę garncarstwa albo warsztaty z tworzenia kosmetyków naturalnych chętnie bym się wybrała. Ale może ktoś inny spełni moje marzenie :).

19347

Wszystkie informacje znajdziecie na www.katalogmarzen.pl oraz na facebook.com/KatalogMarzenpl. Nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem konkursu!


U mnie lista prezentów gotowa, część już zamówiona i kupiona, a ja nie mogę się doczekać, aż poszczególne elementy dotrą i zabiorę się za ostateczne pakowanie. A jak to wygląda u Was? Jak pakujecie prezenty? Stawiacie na klasyczne rozwiązania czy zabieracie się za to z dużym wyprzedzeniem i ponosi Was inwencja twórcza? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close