Nasza dekoracja kościoła na ślub i DIY dekoracja sali weselnej

dekoracja-kościoła-na-ślub

Dziś chcę Wam pokazać dekorację kościoła na naszym ślubie i kilka ujęć sali weselnej. Nie wiem czy pamiętacie, ale miałam spory problem z określeniem co mi się podoba. Ślub miał odbyć na dziedzińcu kościoła, a sam kościół miał być zamknięty ze względu na remont. Okazało się jednak, że remont przesunięty i kilka dni przed ślubem zdecydowaliśmy, że uroczystość odbędzie się jednak w kościele. Nie zmienialiśmy już zaplanowanych dekoracji, a ostatecznie i tak wyszło inaczej 🙂

Dekoracja kościoła na ślub

Pomysł na dekorację powstał podczas burzy mózgów z naszą florystką. Miały być róże zatopione w żelu w wysokich wazonach, a na górze wazonu pływające świece. Róże łososiowe, zgodnie z kolorem przewodnim, takie jak w moim bukiecie. Ale jak widać na zdjęciach do końca ten pomysł nie wypalił, o czym dowiedziałam się pod kościołem, a mąż odbierając bukiet. Za wysoka temperatura (było chyba 30 stopni) i żel nie chciał się ściągnąć. Czy czułam się rozczarowana? Ani trochę, bo efekt bardzo mi się spodobał.

dekoracja-kościoła-na-ślub-3dekoracja-kościoła-na-ślub-2

Może wolałabym ciut większy minimalizm na krzesłach, ale kto by się tym przejmował 😉

dekoracja-sali-weselnej-5

Dekoracja sali weselnej

Trzon dekoracji zapewniła nam obsługa sali, natomiast zależało nam, by przemycić łososiowe elementy w szczegółach. W piątek po południu mieliśmy swój czas na strojenie. W końcu #wszystkosaminiewyspani 😉 Rozkładaliśmy łososiowe bieżniki, wizytówki i podziękowania dla gości.

dekoracja-sali-weselnej-7

Za nami nie było ściany ani okna, które moglibyśmy przystroić. Zresztą nigdy specjalnie nie podobały mi się skomplikowane instalacje, baloniki, serduszka i aniołki, które wisiały za młodą parą. Postawiliśmy na girlandę zawieszoną na stole. Prosto, skromnie i własnoręcznie robione, czyli tak jak lubię najbardziej. Przerobiliśmy girlandę dostępną na Wytwórni Ślubów.

dekoracja-sali-weselnej-3

Krzesła nasze i świadków przewiązałam łososiową organzą (niech żyją zdjęcia z kalkulatora!)

dekoracja-sali-weselnej-dekoracja-sali-weselnej-2

Na każdym ze stołów ustawione były 2 wazony z kwiatami. Postawiliśmy na okrągłe kule, w których było 15 białych róż. Tym razem białe, bo ładniej komponowały się na łososiowych bieżnikach. Stały też na stole ze słodkościami i stoliku z księgą gości. Nie mam ich zdjęć, poza wielkim wózkiem kupionych róż, bo je w wazonach układaliśmy w sobotę rano. Mimo upału róże od czwartku wytrzymały i świetnie prezentowały się też w poniedziałek 🙂

dekoracja-sali-weselnej-4dekoracja-sali-weselnej-6

Mam nadzieję, że któreś z rozwiązań przypadło Wam do gustu. Miłego wieczoru i do usłyszenia jutro!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close