Pomysł na fotograficzny prezent

fotoksiążka-1

Jestem prawdziwą zdjęciomaniaczką. Zdjęcia robię codziennie, mam ich tak dużo, że już zaczyna brakować mi półek na albumy, nie mówiąc już o miejscu na zapasowym dysku do komputera. Uwielbiam do nich wracać, oglądać, wspominać, przypominać sobie śmieszne sytuacje i uświadamiać jak wiele pozytywnych rzeczy się działo. Nie wyobrażam sobie mieć zdjęć tylko w formie cyfrowej, oglądanie ich nie wzbudza tak wielkich emocji, a strach, że mogę tak po prostu je stracić, powoduje, że regularnie je drukuję. Folder „do druku” ciągle się zapełnia, a ja przynajmniej raz w roku zbieram wszystkie wspomnienia, drukuję, a później spędzam wieczory na wklejaniu ich do albumów.

Choć zdjęcia robię na co dzień, to wszystkie wyjątkowe okazje są dla mnie dodatkową motywacją, by uwiecznić je w szczególny sposób. Od 2 lat przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia celebruję w formie grudniownika – albumu, w którym dzień po dniu utrwalam wszystkie świąteczne momenty. W ciąży, oprócz brzuszkowej sesji fotograficznej, (prawie) co tydzień robiliśmy zdjęcia rosnącego brzuszka. A kiedy myślę o specjalnym, niepowtarzalnym i spersonalizowanym prezencie, to zawsze pojawia się opcja na podarowanie zdjęć. Dlatego gdy dostałam propozycję od empikfoto.pl, by stworzyć swoją własną fotoksiążkę, pomyślałam że to idealny prezent i upamiętnienie wyjątkowego czasu ciąży, zarówno dla nas, jak i dla naszych najbliższych, którzy równie mocno jak my wyczekiwali pojawienia się Małej na świecie.

Jak stworzyć fotoksiążkę?

fotoksiążka-2

Przygotowanie fotoksiążki jest proste i intuicyjne, zupełnie jak zlecanie zdjęć do wywołania. Empikfoto.pl stworzył edytor online, w którym projektujemy fotoksiążkę na bieżąco śledząc efekty.

1. Na samym początku warto wybrać i przygotować zdjęcia, które chcemy w fotoksiążce umieścić. Można to też zrobić podczas ładowania zdjęć do edytora, ale według mnie tak jest szybciej i łatwiej, choć i tak u mnie ten etap tworzenia fotoksiążki był najdłuższy ;).

krok-1

2. Kiedy już jesteśmy na stronie www.empikfoto.pl, klikamy w baner z fotoksiążkami i wybieramy interesujący nas format oraz jeden z ponad 100 dostępnych szablonów z 10 kategorii tematycznych. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym plusem jest też to, że każdy szablon można dowolnie modyfikować, np. dodając opis do zdjęć, zmieniając tło, czy rezygnując z niektórych ozdobników, z czego chętnie skorzystałam.

krok-2

3. Po wybraniu szablonu pora na załadowanie zdjęć. Możemy je dodać bezpośrednio z komputera, wcześniejszych projektów tworzonych w empikfoto.pl czy Facebooka. Sam proces ładowania jest całkiem szybki, choć oczywiście ilość zdjęć nie jest bez znaczenia. W trakcie tworzenia fotoksiążki możemy dodać nowe zdjęcia, nie tracąc tych, które załadowały się wcześniej.

krok-4

4. Kolejny etap to dodanie zdjęć, tekstów i klipartów do fotoksiążki. Możemy tylko wstawić zdjęcia do szablonu i wtedy stworzenie fotoksiążki zajmie nam kilkanaście minut. Możemy też edytować cały szablon, tworząc go niemal od początku, wybierając tło, układ zdjęć, dodając kliparty i teksty oraz oczywiście zdjęcia. To daje nam mnóstwo możliwości i sposobów na wykorzystanie tej formy. Fotoksiążka może być też spersonalizowaną książką kucharską, poradnikiem, historią naszego życia, np. od narodzin do 18 lat czy magazynem z ulubionymi, śmiesznymi stylizacjami.

krok-5

krok-6a

5. Ostatni etap to zapisanie gotowego projektu i złożenie zamówienia. Gotową fotoksiążkę można odebrać w dowolnym Empiku za darmo lub zamówić kuriera.

 

Pierwsze wrażenie po otrzymaniu fotoksiążki, to zaskoczenie, że jest tak wysokiej jakości, a kosztuje tylko 38 zł. Twarda oprawa, papier kredowy i wysoka jakość zdjęć, sprawiają, że wygląda jakby była przygotowana i zamówiona u fotografa. A to tylko kilka chwil spędzonych przed komputerem i mamy własnoręcznie przygotowane cudo z niesamowitą ilością wspomnień. I choć zawsze uważałam, że nic nie dorówna pojedynczym zdjęciom, to fotoksiążka ma z nimi pierwsze miejsce na podium.

fotoksiążka-4

fotoksiążka-3

Na pewno jeszcze nie raz zdecyduję się na drukowanie zdjęć w takim wydaniu, w końcu to dzięki nim utrwalamy nasze najpiękniejsze wspomnienia i nigdy o nich nie zapomnimy. I co tu dużo mówić, taki album będzie jednym z najpopularniejszych prezentów pod naszą choinką 🙂

fotoksiążka-5

To jeden z tych prezentów, który możemy zrobić sami dla siebie, ale też dla innych. Dla mnie, miłośniczki fotografii i wszystkiego co jest zrób to sam, to idealna forma uwiecznienia najwspanialszych wspomnień. Bardzo się cieszę, że miałam okazję przekonać się do tej opcji. A Wy lubicie takie fotoprezenty? 


Wpis powstał we współpracy z www.empikfoto.pl
Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close