Świecznik adwentowy DIY na 3 sposoby

świecznik-adwentowy-diy-top

Za kilka dni zaczyna się adwent, więc to ostatnia chwila na stworzenie świecznika lub kalendarza adwentowego. Ja w tym roku zdecydowałam się tylko na ten pierwszy, ale w przypływie weny i prostego DIY, powstały aż 3 wersje. Wszystkie łatwe i bezproblemowe w wykonaniu, bo uwielbiam takie DIY, które nie wymagają żadnych umiejętności, a ich zrobienie zajmuje chwilę. Bardzo Was zachęcam do kombinowania i mam nadzieję, że moje wersje podziałają inspirująco 🙂

Świecznik adwentowy DIY

Pomysł 1

świecznik-adwentowy-diy-w-słoiku-2

Pierwsza wersja jest najbardziej skomplikowana, choć w ogóle nie trudna. Ostatecznie podoba mi się najbardziej i to ona zostanie z nami na najbliższe 4 tygodnie.

Do jej wykonania potrzebne są:

  • nieduże słoiki
  • długie świece
  • foremki do pierniczków
  • sznurek jutowy lub kordonek
  • taca/podstawka

Świece włożyłam do słoików (żeby sztywno się trzymały, polecam wcześniej jedną zapalić, kilka kropel stearyny dać na dno słoika i szybko wstawić świecę), a słoiki ozdobiłam zawieszonymi foremkami do pierniczków. Ustawiłam na tacy, ozdobiłam jodłą i gotowe!

Pomysł 2

świecznik-adwentowy-diy-tasmy-2

Tutaj wykorzystałam świąteczne taśmy klejące. Jak widać nie mogłam się zdecydować czy ozdobić nimi tealighty czy świece bryłowe, więc ozdobiłam i jedne, i drugie.

Pomysł 3

świecznik-adwentowy-diy-tasmy-anyż-2

Ten pomysł przyszedł mi do głowy, kiedy robiłam przegląd szuflady z przyprawami. Gwiazdki anyżu przykleiłam na klej na gorąco (musi być bardzo ciepły, żeby chciał się przykleić do świecy) i gotowe. Można dodać też sznurek czy małe drewniane cyferki. Wyglądają bardzo uroczo, a do tego obłędnie pachną!

 

Każda z wersji jest szybka i ładna, już nie ma wymówek! Aż zaczęłam się zastanawiać, dlaczego we wcześniejszych latach ich nie robiłam.

A Wy korzystacie z gotowych świeczników adwentowych czy robicie je sami? Który z pomysłów podoba Wam się najbardziej? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close