Jak wyczyścić kaloryfer?

Odkąd na blogu pojawiły się w zeszłym roku wpisy z listami na jesienne porządki, regularnie dostaję pytania o to jak wyczyścić kaloryfer. Szczególnie taki żeberkowy, gdzie wytarcie kurzu zbierającego się między żeberkami nie jest łatwe. Zwyczajnie trudno się tam dostać. Jest jednak na to bardzo prosty sposób i mam nadzieję, że od dziś nie będzie dla Was to już żaden problem.

Jak wyczyścić kaloryfer?

Co będzie potrzebne:
  • szczotka do kaloryferów lub szczotka do czyszczenia butelek
  • mokra ściereczka, najlepiej z mikrofibry, ale zwykła bawełniana również się sprawdzi

Krok po kroku:

  1. Pierwszy krok, to pozbycie się kurzu, który osadza się „w środku” kaloryfera, między żeberkami. Do tego możecie użyć specjalnej szczotki do czyszczenia kaloryferów. Moja ma nakładkę z mikrofibry a sam plastik, z którego jest wykonana jest bardzo elastyczny, więc mogę swobodnie dostać się w każde miejsce między żeberkami. Dostaniecie ją np. tutaj.
  2. Jeśli jednak nie macie takiej szczotki lub nie chcecie jej kupować, to równie dobrze sprawdzi się tutaj szczotka do czyszczenia butelek. Może nie jest tak elastyczna jak ta specjalna, ale też poradzi sobie z usunięciem kurzu i dotrze do trudno dostępnych miejsce. Jeśli warstwa kurzu jest gruba, taką szczotkę można też zmoczyć w wodzie z detergentem.

3. Następny krok, który jest podstawą również przy innego typu kaloryferach, to wyczyszczenie całości mokrą szmatką. Na koniec najlepiej wytrzeć do sucha, bo do mokrych powierzchni, kurz chętniej przywiera.

Przed i Po

Na koniec zdjęcia przed i po :).

Dajcie znać, z którego sposobu korzystacie, a może macie jeszcze inny? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close