Swetrowe poduszki DIY za 7,50 zł – HIT zimy!

W tym roku bardzo spodobał mi się trend na swetrowe poduchy. Poczułam potrzebę zmian w naszym salonie i wiedziałam, że to właśnie one zagoszczą na sofie. Później zobaczyłam ich ceny od 50 zł w górę i stwierdziłam, że nie chcę dziś tyle wydawać na poszewki na poduszki. Podziałało to jednak na mnie motywująco i postanowiłam zrobić je sama. A skoro mają być swetrowe to najprościej będzie wykorzystać swetry!

Nie miałam jednak w domu żadnego starego swetra, który mogłabym użyć. A że swetry i tak najczęściej kupuję w second handzie, to tam udałam się na poszukiwanie materiału na poduszki. 7,50 zł za jeden sweter, wzięłam trzy, z czego jeden okazał się idealny na mnie ;). Polecam zaopatrzyć się w materiał na poduchy albo we własnej szafie, albo właśnie w second handzie, szczególnie w dni, kiedy jest najtaniej.

Swetrowe poduszki DIY za 7,50 zł – HIT zimy!

Materiały:

  • sweter
  • nożyczki
  • szpilki 
  • igła z nitką
  • poduszka-wypełnienie

Pamiętajcie o zasadzie, że im większy sweter tym większa poduszka do środka.

Sweter odwróciłam na lewą stronę. Ponieważ najważniejsze dla mnie było nie spędzić zbyt dużo czasu na szyciu, boki swetra miały być też bokami poduszki. Dół swetra pozostał bez cięcia, jedynie do zszycia. Musiałam się tyko rozprawić z górą i rękawami.

Dopasowałam poduszkę od dołu swetra i od góry spięłam szpilkami, mniej więcej w linii na wysokości pach.

Odcięłam górę swetra nad szpilkami i zszyłam ręcznie.

Przewróciłam sweter na prawą stronę, włożyłam poduszkę-wypełnienie i zszyłam od dołu. Tutaj polecam się przyłożyć i zszyć tak, by szew był jak najmniej widoczny.

I gotowe!

Salon czy sypialnia?

Zrobiłam dwie poduchy, jedną brązową, drugą w kolorze jasnego beżu. Ostatecznie nie mogę się zdecydować, gdzie lepiej pasują i przy najbliższej okazji poszukam kolejnych swetrów na przeróbkę. Chcę mieć je i w salonie i w sypialni.

Poduszki w salonie

Swetrowa poduszka DIY to prawdziwy HIT sezonu, a teraz i Wy możecie ją mieć za kilka złotych. Poduszki są cudowne, wprowadzają dużo przytulności do wnętrza. Idealnie na jesień, zimę i świąteczny klimat. Jestem zachwycona! Już nawet nie wspomnę o tych zaoszczędzonych złotówkach ;).

To, kto robi takie poduchy?

Zrobiłaś/zrobiłeś poduszkę z tego tutorialu? Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz mi o tym znać, robiąc zdjęcie i oznaczając mnie na nim, np. na Facebooku lub Instagramie. Z przyjemnością pokażę Twoje dzieło u siebie!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close