Kalendarz rodzinny na kwiecień 2017 do druku

kalendarz rodzinny

Za tydzień mamy kwiecień, więc najwyższa pora zaplanować nadchodzący miesiąc. Mój kwietniowy kalendarz zaczął wypełniać się już w połowie marca, bo w tym miesiącu mamy dużo rodzinnych uroczystości. A zaczynamy od 90 urodzin babci mojego męża! Z kwietniem wiązałam też duże zmiany organizacyjne, ale o nich napiszę Wam więcej w kwietniowych celach. Na razie sytuacja zmienia się z dnia na dzień i sama nie wiem, co mi ten miesiąc przyniesienie.

Cieszę się jednak na wiosnę, która mam nadzieję w kwietniu rozgości się na dobre. Nawet kolory w moim kalendarzu mocno wiosenne!

Co zawiera kalendarz rodzinny?

kalendarz rodzinnyW kalendarzu znajdziecie 5 różnych pól:

  • Najbardziej podstawowy, to widok całego miesiąca. My tutaj planujemy stałe wydarzenia w miesiącu, takie które wiążą się z konkretnym terminem nieulegającym zmianie.
  • Tygodniowe rytuały, to miejsce na wpisanie powtarzalnych czynności, np. treningi czy rodzinne atrakcje jak wspólne filmowe wieczory.
  • Ważne sprawy, to miejsce na wpisanie zadań, które chcielibyśmy zrealizować w najbliższych dniach, jednak jeszcze bez konkretnego terminu, ale też miejsce na przyklejenie post-itów na różne zapiski, zostawianie wiadomości czy listę zakupów.
  • Do tego plan posiłków na 31 dni. Zazwyczaj planuję je na arkuszu, który udostępniałam Wam we wpisie o planowaniu posiłków albo w swoim kalendarzu, ale są dni, kiedy zupełnie nie mam czasu do nich zajrzeć. A to rozwiązanie ostatnio sprawdza mi się najlepiej. W jednym miejscu z  kalendarzem zawsze mam plan pod ręką.
  • Jest też miejsce na oznaczenie kolorów przypisanych do każdego członka rodziny lub rodzaju aktywności.

 

 

W czym mi pomaga rodzinny kalendarz?kalendarz rodzinny
  • ogarniam wszystkie wydarzenia w miesiącu. One czasem się zmieniają, ale wiem co mnie czeka, na jakie obowiązkowe sytuacje muszę być gotowa i jak mogę do nich dołożyć rzeczy, które chciałabym zrobić a niekoniecznie są pilne;
  • robimy ten plan wspólnie z mężem, zapisując również nasze osobiste plany, a wspólne planowanie ma moc;
  • mam spisane obiady w widocznym miejscu, razem z innymi tematami na dany miesiąc/tydzień;
  • spokojna głowa, że wszystko jest do ogarnięcia mimo gorszych dni, kiedy nic się nie układa.
Jak wydrukować kalendarz?

Ze względu na dużą ilość informacji, które można zawrzeć w kalendarzu, przygotowałam go w dość dużym rozmiarze. Plik PDF to kalendarz podzielony na dwie części A4, który łatwo skleić do formatu A3. Kalendarz jest w neutralnych kolorach, po to by nic nie zaciemniało najważniejszych dla Was informacji. Można dodać swoje ulubione barwy, przypisać je członkom rodziny lub zadaniom.

 

POTRZEBUJESZ KALENDARZA RODZINNEGO NA CAŁY ROK?

.

Mam nadzieję, że się przyda i że planowanie w nim kwietnia będzie prawdziwą przyjemnością 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close