fbpx
 

Nowa odsłona bloga – 2019!

utworzone przez | cze 3, 2019 | ZAKAMARKI | 20 Komentarze

Dziś bardzo długo wyczekiwany przeze mnie dzień – blog dostał nowe ubranko! Te zmiany planowaliśmy (ja i Sebastian, który kolejny raz zadbał o to, by wszystko było piękne i funkcjonalne) wprowadzić naprawdę już bardzo, bardzo dawno temu. Zawsze jednak coś stawało nam na drodze, inne sprawy były bardziej priorytetowe, a blog czekał. Ostatni nasz zryw miał miejsce na początku kwietnia, ale zamiast „dnia dla bloga”, jechaliśmy do chirurga szczękowego w Krakowie, bo niespodziewanie mój wyrzynający się ząb mądrości narobił wielkich problemów. Chyba sama ciągle nie wierzę, że to wszystko już za nami. Mamy to!

 

Nowa odsłona bloga – co się zmieniło?

Długo zastanawiałam się, czy w ogóle taki wprowadzający tekst pisać, ale podczas wdrażania zmian doszłam do wniosku, że jest ich na tyle dużo, że muszę Was przez nie przeprowadzić.

  • Nowa strona główna – tak zwana strona wizytówka. Po to, by łatwiej było dotrzeć do wszystkiego, co w ramach Niebałaganki znajdziecie. W ciągu ostatnich 6 lat Niebałaganka się rozrosła i choć blog jest najważniejszym medium, to nie jedynym. Teraz na stronie głównej mamy szybki dostęp do wszystkich kluczowych treści.
  • Nowe menu i lepiej zorganizowane kategorie – to czego mi najbardziej brakowało w poprzednim layoucie bloga, to łatwy dostęp do wielu starszych tekstów. Dziś w głównym menu znajdziecie podział na 4 najważniejsze kategorie bloga i podkategorie do każdej z nich. Ale gdy się już w danej kategorii znajdziecie, to pojawi się opcja: Pokaż wszystkie kategorie. I tam bardzo szczegółowy podział tematyczny. Naprawdę jestem z niego zadowolona. Najwięcej czasu spędziłam porządkując właśnie kategorie i dopasowując do nich odpowiednie teksty. Mam nadzieję, że łatwiej będzie Wam wrócić albo odkryć teksty sprzed kilku lat, które nie straciły na aktualności.
  • Opisy każdej z kategorii – myślę, że to fajne wprowadzenie do tego jakich artykułów można się spodziewać.
  • Nowy system komentarzy – Disqus towarzyszył mi od samego początku i decyzja o rezygnacji nie była łatwa. Doszłam jednak do wniosku, że te kilkaset złotych w miesiącu za brak reklam wolę przeznaczyć na inne cele, które bardziej przyczynią się do powstawania wartościowych treści.
  • Zestaw planerów, harmonogramów i etykiet za zapis na newsletter – w poszczególnych wpisach znajdziecie do pobrania wiele materiałów do druku. Teraz wszystkie osoby zapisujące się na newsletter dostaną pakiet na start złożony z najważniejszych z nich. Osoby już zapisane na newsletter też go dostaną ;).
  • Wyszukiwarkę znajdziecie na dole strony.
  • eBook „Domowe środki czystości według Niebałaganki” – możecie się też już teraz zapisać na listę oczekujących na eBook z przepisami na domowe środki czystości. Znajdziecie w nim 60 przepisów, informacje o najważniejszych składnikach oraz etykiety do oznaczania gotowych mieszanek. Dla osób zapisanych na listę będę też miała małą niespodziankę.

Kilka małych zmian jeszcze przed nami, jednak ta najważniejsza zmiana zrobiona. Ja się cieszę i czekam na Wasze opinie. Klikajcie, sprawdzajcie i dajcie znać jak Wam się podoba. A gdyby coś nie działało tak jak powinno, też dajcie znać :).

 

You May Also Like…

Przepis na mydło gospodarcze kokosowe

Przepis na mydło gospodarcze kokosowe

Dawniej nasze babcie nie wyobrażały sobie sprzątania bez solidnej kostki mydła. Dziś to praktyczne rozwiązanie wraca do łask i nic w tym dziwnego! Mydło nie tylko świetnie sprawdza się jako produkt pielęgnacyjny, ale także jest skutecznym środkiem czystości....

Prezentownik 2023 – 7 rzeczy, które polecam

Prezentownik 2023 – 7 rzeczy, które polecam

Dawno nie dzieliłam się z Wami takimi moimi osobistymi polecajkami. I tak sobie pomyślałam, że skoro nadchodzi czas, gdy obdarowujemy siebie i naszych bliskich bardziej, to lepszej okazji do stworzenia tego wpisu nie będzie. Nie ma się też co oszukiwać, że tylko...

20 komentarzy

  1. Sebko

    Dobra robota! Padam z nóg.

    Odpowiedz
  2. Marzena

    Dobra robota. Widać, że dużo pracy Was to kosztowało ale teraz jest rzeczywiście przejrzyściej i prościej. Pięknie.

    Odpowiedz
    • Ania Legenza

      Dziękuję! I cieszę się bardzo, że Twoje odczucia są podobne do naszych.

      Odpowiedz
  3. Paweł Frątkowiak

    Fantastycznie to wygląda! Odświeżone, przejrzyste, dwa razy zastanawiałem się, czy trafiłem na tego bloga, na którego chciałem 🙂 Podoba mi się! Dobra robota!

    Odpowiedz
  4. Karolina

    Pięknie blog prezentuje się po zmianach Instagram” page.)
    Pozdrowienia!

    Odpowiedz
    • Ania Legenza

      Dziękujemy! Z Instagramem były chwilowe problemy, mam nadzieję, że już zażegnane 🙂

      Odpowiedz
  5. Szyciownik

    Cześć,
    Ładnie tu. Fajna ta nowa wersja. 🙂
    Pozdrawiam,
    Kasia

    Odpowiedz
  6. Agata

    Jest pięknie! 🙂 A co do systemu komentarzy polecam przetestować też wpDiscuz 🙂

    Odpowiedz
    • Ania Legenza

      Agato, dziękujemy! Gdzieś mi już mignęła ta nazwa, poszukamy! 🙂

      Odpowiedz
  7. MirelaG

    Powiem krótko : jestem naprawdę zachwycona 🙂

    Odpowiedz
  8. Gosia

    Bardzo przyjazny oraz intuicyjny layout. Choć wcześniejszy też był ładny to ten wydaje się bardziej przejrzysty. Mam tylko jedno pytanie jeśli chodzi właśnie o działanie. Czy w zakładce „Kim jestem” zdjęcie na banerze dobrze się wyświetla i to wykadrowanie z ucięciem głowy oraz oka jest zamierzone? Bo mam wrażenie, że kadr jest po prostu za wysoko podcięty. Co do reszty strony to gratuluje efektu! 🙂

    Odpowiedz
    • Ania Legenza

      Aż sprawdziłam, bo faktycznie jest dosyć bliski kadr z ucięciem czoła, ale oka nie ucina. Może coś się źle wczytało, podpytam jeszcze Sebastiana od czego to może zależeć 🙂

      Odpowiedz
  9. Janina

    Ale dlaczego nie ma już archiwum ? 🙁

    Odpowiedz
    • Ania Legenza

      Janino, jest archiwum, jak klikniesz w kategorię BLOG to przeniesie Cię do wszystkich wpisów w kolejności chronologicznej 🙂

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, tu Ania!

Czaruję wnętrza. Widzę potencjał tam, gdzie na pierwszy rzut oka go nie ma i zawsze znajdę sposób na to, aby mieszkało się piękniej i lepiej. Zapraszam Cię do mojego świata.

KATEGORIE

WYSZUKAJ

MOJA KSIĄŻKA O EKO SPRZĄTANIU

Do miejsca, w którym żyję podchodzę całościowo. Od wyboru najlepszego odcienia bieli, przez funkcjonalność, po to czym sprzątam. Od lat jestem fanką domowych środków czystości. Moje ulubione przepisy zebrałam w ebooku, który Ci szczerze polecam.