13 sposobów na ładny zapach w szafie

sposoby na ładny zapach w szafie

Zapachy stanowią bardzo ważny element mojego życia. Lubię kiedy wokół mnie ładnie pachnie. Wtedy, gdziekolwiek jestem, czuję się jak w domu. Dziś chciałam skupić się na zapachu w szafie. Kiedy otwieram ją co rano i unosi się mój ulubiony, to od razu poranek staje się przyjemniejszy.

Sposoby na ładny zapach w szafie

Zebrałam 13 sposobów na ładny zapach w szafie. Wszystkie u siebie stosuję, o części z nich pisałam już na blogu, choć nie zawsze jako zapach do szafy. Na szczęście ich możliwości wykorzystania są praktycznie nieograniczone. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Saszetki zapachowe z lawendą

To najbardziej popularna opcja, jeśli chodzi o szafę z ubraniami. Nie dość, że pięknie pachną to jeszcze odstraszają mole. Ja swoje wieszam na drzwiach, gdzie jest najlepsza cyrkulacja powietrza i zapach dzięki temu ładnie się rozchodzi. Lawendowe saszetki można kupić, ale można też samemu zrobić – tutaj pisałam jak.

spoosby-na-ładny-zapach-w-domu-lawenda

Saszetki zapachowe z herbatą

Saszetki do szafy można też wypełnić liściastą herbatą z dodatkiem olejku zapachowego i pachnących przypraw. Ja głównie używam ich do szafki z butami, bo herbata pochłania brzydkie zapachy, ale w szafie z ubraniami czy pościelą też się sprawdzą.

Zapachowe torebki po herbacie

Szybszy sposób na herbaciane saszetki, choć mniej efektowny jeśli chodzi o wygląd. Ale działa znakomicie. Wysuszone torebki wystarczy skropić odrobiną olejku zapachowego. Świetnie sprawdzają się też w butach.

sposoby na ładny zapach w szafie

Kawa

Zapach kawy jest dość intensywny, ale na pewno spodoba się wszystkim jej miłośnikom. To moje najnowsze odkrycie zapachowe i najtrwalsze jeśli chodzi o domowe sposoby. Stoi w szafce już kilka miesięcy i ciągle pachnie. A to tylko łyżeczka wsypana do filiżanki.

sposoby na ładny zapach w szafie

Flakonik po zużytych perfumach

Chyba nie tylko mnie szkoda wyrzucać puste flakony perfum. Niektóre są tak urocze :). I jeszcze przez długi czas unosi się z nich ładny zapach. Dlatego postawione na półce świetnie sprawdzają się w roli zapachu do szafy.

sposoby na ładny zapach w szafie

Paseczki spryskane perfumami z perfumerii

A skoro jesteśmy przy perfumach, to poszukiwania idealnego zapachu też mogą się przydać. Blottery przechowywane w szafie potrafią pachnieć naprawdę długo. Ja swoje wyrzuciłam dopiero po kilkunastu miesiącach, kiedy zupełnie wywietrzały.

Zapas mydeł

Robienie zapasu pachnących mydeł ma bardzo dobre uzasadnienie. Odpakowane z papieru i włożone np. między pościel sprawią, że ta będzie pięknie pachnieć.

sposoby na ładny zapach w szafie

Woski zapachowe

Te też świetnie pachną w szafie. Kocham ten o zapachu Soft Cotton.

sposoby na ładny zapach w szafie

Świece zapachowe

Podobnie jak woski w szafie ładny zapach zagwarantują świece. Ostatnio ich zapasy przechowuję na półce z ręcznikami.

sposoby na ładny zapach w szafie

Sól do kąpieli

Wsypana do słoiczka lub woreczka. Wygląda uroczo i idealnie spełnia się w tej funkcji.

sposoby na ładny zapach w szafie

Suszone plasterki cytryn i pomarańczy

Można przewiązać przez nie nitkę i zawiesić np. na drążku lub bezpośrednio na wieszakach albo ułożyć w pojemniki na dnie szafy.

Płatki kosmetyczne nasączone perfumami lub olejkiem zapachowym

To jeden z mniej trwałych sposobów i trzeba je dosyć często wymieniać, ale sprawdza się np. w szufladach. Lubię też takie płatki włożyć obok filtra w odkurzaczu. Wtedy to dopiero pięknie pachnie!

sposoby na ładny zapach w szafie

Pachnący papier

Pachnącym papierem można wyłożyć półki lub szuflady. Ładnie wygląda i pięknie pachnie. Można go też przygotować samemu spryskując perfumami lub mieszanką wody i kilku kropli olejku zapachowego. Ważne jest by pozwolić mu całkowicie wyschnąć przed wyłożeniem.

Ja najczęściej w szafie z ubraniami stawiam zapachowe saszetki lub perfumy. Tam gdzie przechowuję pościel i ręczniki, królują mydełka, woski i świece, ale tak naprawdę nie ma dużego znaczenia, w którym miejscu użyjemy danego sposobu. Najważniejszy jest efekt, czyli piękny zapach.

Mam nadzieję, że te sposoby na ładny zapach w szafie, okażą się dla Was przydatne. A może podrzucicie swoje patenty? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close