3 pomysły na jesienne dekoracje DIY

Jesień zawitała na dobre, a ja w ramach umilania sobie tej pory roku ustroiłam mieszkanie tym, co dla mnie jest teraz najpiękniejsze, czyli jesiennymi kolorami. Przygotowałam dla Was 3 pomysły na super szybkie jesienne dekoracje. W końcu długie wieczory są idealne do tego by je kreatywnie wykorzystać.  Podpowiem Wam też jak je zawiesić, szczególnie gdy, tak jak ja, wynajmujecie mieszkanie i nie możecie wiercić w ścianach.

Do powstania tego wpisu zainspirowała mnie marka Command, mająca w swojej ofercie pomysłowe haczyki i rzepy montażowe, które można łatwo usunąć bez uszczerbku dla ścian i innych powierzchni.

3 pomysły na jesienne dekoracje DIY

Do wykonania wszystkich ozdób użyłam dobrze wysuszonych liści. To ważne, bo dzięki temu, wytrzymają dłużej w nienaruszonym stanie. Jeśli chcecie szybko wysuszyć liście, to wystarczy je wyprasować żelazkiem przez papier do pieczenia. Taki mały protip ;).

Wieniec z liści

Piękna i kolorowa dekoracja, która wita mnie od progu.

wieniec-8

Potrzebne będą:

 • tektura
 • klej na gorąco
 • wysuszone kolorowe liście
 • sznurek
 • nożyczki
 • przyda się też ołówek i coś do odrysowania kółka

wieniec-2

Przygotowanie:

Na tekturze odrysowujemy dwa kółka: większe i mniejsze, które będzie bazą do zrobienia naszego wieńca. Ja użyłam do tego szklanych misek różnej wielkości. Następnie wycinamy bazę wieńca.

Zanim przystąpimy do przyklejania listków, warto zrobić dziurki w tekturze i przeciągnąć przez nie sznurek do zawieszenia. Kiedy przykleimy liście będzie to znacznie trudniejsze.

wieniec-3-kroki-a

Ucinamy ogonki, nie będą nam potrzebne. Następnie przyklejamy liście klejem na gorąco. Najlepiej zacząć od największych liści, a później wieniec uzupełniać mniejszymi i w innych kolorach. Nie używałam dużej ilości kleju, bo chciałam by wieniec był jak najbardziej okazały, a nie płaski. Jeśli macie nabłyszczający lakier do włosów, to na koniec można nim spryskać wieniec, by liście się błyszczały.

wieniec-3-kroki-2

Wieniec zawiesiłam na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych, na przezroczystym haczyku. To właśnie dzięki nim mogłam poszaleć z wiszącymi dekoracjami. Haczyki są przezroczyste, dzięki czemu pasują do każdego miejsca i każdej dekoracji, a z daleka są niemal niewidoczne.

wieniec-7-wieszaniewieniec-14wieniec-9

Wieniec można też zawiesić w sposób, który pokazałam na pierwszym zdjęciu, czyli bez użycia sznurka, tylko zaczepiając tekturę za haczyk.

Jesienna galeria ścienna

Bardzo lubię galerie ścienne, ale z tego względu, że nie możemy wiercić w ścianach, do tej pory ustawiałam ramki na komodach. Dzięki wykorzystaniu rzepów montażowych Command do wieszania obrazków bez wiercenia, mamy cudną jesienną galerię w kąciku Córy. Co sezon będzie w innej odsłonie ?.

galeria-1

Potrzebne będą:

 • liście
 • ramki na zdjęcie różnych rozmiarów
 • jesienne plakaty, ja użyłam: plakatu z sową, plakatu z napisem, plakatu z dynią (nie są to moje projekty, znalazłam je udostępnione do druku).

galeria-2-a

Przygotowanie:

Do ramek na zdjęcia włożyłam ususzone liście i plakaty. Ramki rozłożyłam na kocu i ułożyłam je w kompozycje, którą chciałam mieć na ścianie. Przykleiłam rzepy montażowe Command do ramek i gotowe! Dzięki takiemu rozwiązaniu ramki można łatwo zdejmować i wielokrotnie zakładać.

galeria-scienna-command-3galeria-4galeria-5

Gałązka na ścianie

Trzecia dekoracja zawisła w naszym salonie. Jest równie prosta do wykonania jak poprzednie, a efekt niesamowity!

galaz-3

Potrzebne będą:

 • gałąź
 • suche liście
 • nitka
 • ulubione zdjęcia

galaz-1

Gałązkę znalazłam pod blokiem i pomyślałam, że muszę ja jakoś wykorzystać. Zawisła na ścianie na przezroczystych haczykach. Doczepiłam do niej liście na sznurkach, część z nich przykleiłam do gałązki klejem na gorąca. Na sznureczkach zawisły też zdjęcia z mojego Instagrama.

galaz-5galaz-4galaz-7galaz-2

Wykonanie tych dekoracji jest naprawdę banalnie proste, nie trzeba mieć żadnych zdolności manualnych, a można wprowadzić cudowny jesienny klimat do domu. Nawet wtedy gdy za oknem będzie już szaro i bez liści, w domu nadal będzie ta piękna złota jesień.

Wykorzystane przez mnie materiały od Command znajdziecie w większości sieciówek budowlanych w cenie kilku złotych, a przydadzą się pewnie też do realizacji innych pomysłów.

Mam nadzieję, że Was zainspirowałam do jesiennej twórczości. Koniecznie dajcie znać, jakie dekoracje królują u Was tej jesieni :).

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close