DIY Słoik ze słomką

słoik ze słomką

Koktajle i napoje podawane w pięknych słoikach ze słomką podbiją internety. Są dosłownie wszędzie. Oczywiście można je kupić, ale czy nie lepiej wykonać samemu? 🙂 Miałam ochotę na taki gadżet, ale to jednocześnie kolejny kubek w domu, których tempo przybywania postanowiłam ograniczyć. A zrobienie go samodzielnie z rzeczy, które już posiadam, to podwójna radość – z tworzenia i z nowego uroczego gadżetu.

DIY Słoik ze słomką

słoik ze słomką

Wykonanie takiego słoika ze słomką jest bardzo proste i zajmuje dosłownie chwilę (lub trochę dłużej, jeśli będziecie też odmieniać nakrętki). A efekt oszałamiający 🙂

Potrzebne będą:
  • niezniszczony słoik
  • wiertarka
  • słomki
Jak ozdobić nakrętki?

słoik-ze-słomką-1

Ładne nakrętki można kupić, ale oczywiście można wykonać samemu. Ten sposób pokazywałam Wam już 2 lata temu – przejdź do wpisu z metamorfozą nakrętek. Ozdobione zostały metodą decoupage z wykorzystaniem serwetek. Zmieniłam przeznaczenie słoików i to obecne podoba mi się dużo bardziej.

Jak zrobić dziurki w nakrętkach?

słoik-ze-słomką-2

Trzeba je przewiercić wiertarką z użyciem wiertła odpowiadającego średnicy słomki. Najlepiej przed wierceniem zaznaczyć środek nakrętki ;). I gotowe. Teraz pozostaje tylko włożyć słomki, przygotować ulubiony napój i delektować się smakiem i podaniem w własnoręcznie wykonanym słoiku!

słoik-ze-słomką-7słoik-ze-słomką-4słoik-ze-słomką-6

I jak Wam się podoba? Skusicie się na wykonanie takiego gadżetu? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close