DIY Typograficzne plakaty we wnętrzach

image

Typografia jest jednym z tych sposobów dekoracji wnętrz, który zawsze chciałam wykorzystać u siebie. Jednak moje niezdecydowanie czy mają być to litery przestrzenne, czy w formie plakatu/obrazu wzięło górę i nie miałam nic. Aż do momentu, gdy przeczytałam 31 zdań, które warto mówić w życiu.

Jaki jest ich związek z moim typograficznym obrazem już tłumaczę 🙂 W bardzo inspirującym wpisie zebrała je Edyta, autorka bloga Life Skills Academy. Myślę, że ją dobrze znacie, ale jeśli przegapiliście ten artykuł to gorąco Wam polecam 🙂

Choć wydaje mi się, że te słowa towarzyszą mi na co dzień, to czytając je czułam ogromne ciepło i miałam jedną myśl “nigdy o nich nie zapomnij”. I wtedy już wiedziałam, że jeśli będę miała typograficzny plakat, to tylko z tymi zdaniami! W końcu jestem wzrokowcem i to, co mam przed oczami najlepiej mi się utrwala 🙂

Do przygotowania plakatu potrzebne będą:

  • słowo, zdanie, myśl, które chcemy na nim umieścić – to jest zdecydowanie najważniejsze
  • wolne popołudnie
  • komputer i drukarka
  • ewentualnie ramka do oprawienia

Przy projektowaniu napisu pamiętajcie, że im większe marginesy tym lepiej to wygląda. Zrobiłam cztery rodzaje wydruków w różnych konfiguracjach i możecie mi zaufać. Im większy odstęp od brzegu tym fajniejszy efekt.

I na koniec trochę typograficznych inspiracji. Każdą z nich chętnie bym przytuliła 🙂

imageimageimage

Dajcie znać jakie zdania według Was warto mówić w życiu i gdzie najchętniej byście je zapisali 🙂

Źródła zdjęć: 1/2/3/4/5/6/

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close