Dziewięć rzeczy do wymarzonego domu

moje-wnętrzarskie-marzenia-top

Na razie wynajmuję mieszkanie, ale wiadomo – wizualizacja marzeń skutecznie przybliża do ich realizacji, dlatego dziś odrobina moich wnętrzarskich marzeń. Są takie przedmioty, meble, dodatki, dekoracje, których chęć posiadania nie zmienia się od lat. Nie są jednosezonową zachcianką, część z nich jest na mojej liście od kilku lat. I wiem, że w końcu będą moje! Mam nadzieję, że będzie taki czas, kiedy o ich realizacji będę pisać na blogu :).

Marzą mi się…

.

Ściana z cegieł. Uwielbiam klimat jaki tworzy i nieustannie zachwycam się wnętrzami z cegłą. Na razie nie umiem zdecydować się czy będzie biała czy naturalna, ale na pewno będzie! (Źródła 1, 2)

ściana z cegieł

Ściana pomalowana farbą tablicową. Pisanie po ścianie to świetna sprawa i choćby niewielki jej skrawek musi znaleźć się w moim domu. Póki co najchętniej widziałabym ją w kuchni <3 (Źródła 1, 2)

ściana pomalowana farbą tablicową

Wolonostojąca wanna. Moja ostania miłość i żadna aranżacja łazienki bez wolonostojącej wanny mi się nie podoba! (Źródła 1, 2)

wolonostojąca wanna

Stary kredens. Lubię nowoczesne wnętrza, ale to stare meble w nowej odsłonie uwielbiam ponad wszystko. Stary kuchenny kredens, własnoręcznie odnowiony marzy mi się od wielu lat i śni mi się po nocach. (Źródła 1, 2)

stary kredens

Drewniany stół. Stół jest najważniejszym miejscem w domu, a ten idealny, wymarzony to taki zrobiony samodzielnie ze starych desek. (Źródła 1, 2)

drewniany stół

Jasna garderoba. Mimo że garderoba kojarzy się z miejscem do przechowywania tony ubrań, to w moich marzeniach jest maksymalnie użyteczna. Oczywiście powinna mieć miejsce na wszystkie części garderoby, ale też sprytnie ukrytą deskę do prasowania czy żelazko. (Źródła 1, 2)

garderoba

Spiżarnia. Świetnie zorganizowana kuchnia to podstawa, dlatego marzy mi się, choć niewielka spiżarnia do przechowywania zapasów. Nie oszukuję siebie, że znajdą się tam pyszne domowe przetwory, ale zawsze miejsce na nie będzie dodatkową motywacją by próbować! (Źródła 1, 2)

spiżarnia

Szklarnia lub mały ogródek. Domowe ogrodnictwo mocno mnie wciągnęło i już nie wyobrażam sobie bym mogła nie hodować chociaż małej doniczki z ziołami. A taka szklarnia, choćby mini dodałaby temu wszystkiemu uroku. (Źródła 1, 2)

szklarnia

Siedzisko pod oknem. Takie miejsce marzy mi się od zawsze. Książka, kubek aromatycznej herbaty i nie ma mnie dla nikogo 🙂 (Źródła 1, 2)

siedzisko pod oknem

Mocny akcent kolorystyczny. Uwielbiam biel we wnętrzach, ale wiem, że nie mogłabym żyć bez koloru. Dlatego w moim wymarzonym domu na tle wszędobylskiej bieli będzie dominował jeden akcent kolorystyczny. Jeszcze nie wiem jaki, nie wiem czy jeden dla całego domu czy poszczególnych pomieszczeń, ale koloru zabraknąć nie może! (Źródła 1, 2)

akcent kolorystyczny

A jakie są Wasze domowe i wnętrzarskie marzenia?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close