15 pomysłów na wykorzystanie spinaczy do bielizny

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny

Zwykłe niedoceniane spinacze, najczęściej używane podczas rozwieszania prania, choć i wtedy mogą być pomijane. A przecież można je wykorzystać na tak wiele sposobów i są bardzo pomocne w domowej organizacji. Dziś mam dla Was 15 różnych pomysłów pokazujących ich przydatność. Mam nadzieję, że się Wam spodobają!

15 pomysłów na wykorzystanie spinaczy do bielizny

Starałam się większość pomysłów pokazałam na własnych zdjęciach, bo sama często ich tak używam, ale znalazłam też kilka innych rozwiązań, które powinny przypaść Wam do gustu. W mojej kolekcji są przede wszystkim spinacze-miniaturki, ale w dużym rozmiarze sprawdzą się równie dobrze, a nawet lepiej :).

Organizacja herbat w torebkach

Zapięcia dodawane do tych torebek są bardzo nietrwałe, dlatego ja dla wygody spinam je biurowymi spinaczami. Jest dużo bardziej praktycznie i ładnie.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-organizacja-herbaty

Organizacja przypraw w torebkach

Jeśli nie macie miejsca na organizację przypraw w słoikach i wolicie trzymać je w torebkach, to polecam Wam użyć podpisanych spinaczy, a przyprawy ułożyć alfabetycznie. Znalezienie tej poszukiwanej powinno zająć tylko chwilkę. Dokładnie tak to wygląda u mojej Mamy :).

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-organizacja-przyprawy

Etykiety do ziół lub sadzonek

Spinacze mogą pełnić też rolę etykietek do ziół (na początku istnienia mojego kuchennego ogródka, etykiety to była niezastąpiona pomoc) albo sadzonek na wiosnę. Można je przypiąć do doniczki lub roślinki.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-zioła

Zakładki do przepiśnika

Kiedy jeszcze korzystałam z przepiśników w wersji papierowej, to miały właśnie takie zakładki. Łatwo znaleźć i zaznaczyć poszukiwany przepis.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-zakładki-2

Organizer na klucze

Spinacze mogą też pełnić funkcję organizerów, np. na klucze. Wystarczy zadbać o deskę, ramkę na zdjęcie, ozdobny napis i do nich przyczepić spinacze, np. na rzep montażowy czy mocny klej.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-wieszak na klucze

Organizacja poczty

To samo dotyczy bieżącej poczty czy listy zadań.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-organizer-na-listy

Organizer na naszyjniki

U mnie ciągle króluje organizer zrobiony z wieszaka, ale gdybym miała garderobę, to taki jak ten na pewno by tam zagościł.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-naszyjniki

Źródło zdjęcia

Wieszanie zdjęć

Dekoracja, która jest moim must have w obecnym mieszkaniu, to zdjęcia zawieszone na sznurku między dwoma kontaktami. Na zdjęciu wersja zimowa, ale przez większość roku są przyczepione zwykłymi drewnianymi spinaczami.

girlanda-2

Magnesy do lodówki

Fajny i nietypowy sposób na ogranie lodówkowych organizerów. Do jednej strony spinaczy wystarczy przykleić folię magnetyczną i magnesy gotowe.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-magnesy

Winietki

Brakuje Wam pomysłu na winietki dla gości albo nie macie czasu przygotować wyjątkowej wersji? Spinacze tu też sprawdzą się bardzo dobrze. Niekoniecznie trzeba ozdabiać je brokatem, wystarczy ozdobna taśma klejąca.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-winietki

Źródło zdjęcia

Zgubione skarpetki

Ten pomysł pokazywałam Wam na początku blogowania (pamiętacie?) i ciągle uważam, że jest genialny!

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-skarpetki

Źródło zdjęcia

Zakładki do książek

Najszybsza i najprostsza zakładka świata, na dodatek zajmuje bardzo niewiele miejsca i nie niszczy się tak jak papier.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-zakładki

Przechowywanie nici

Uwielbiam ten pomysł, bo wygląda bardzo efektownie i wszystkie resztki nici, kordonków i mulin, które posiadam czekają na taką piękną organizację.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-nici

Źródło zdjęcia

Wbijanie gwoździ

Pomysł praktyczny dla wszystkich, którym drobne prace remontowe nie straszne. Sprawdzałam i świetnie działa! Nie ma strachu, że obijemy sobie palce.

wykorzystanie-spinaczy-do-bielizny-wbijanie-gwoździ

Źródło zdjęcia

Mam nadzieję, że moje propozycje Wam się spodobały. Koniecznie dajcie znać, która najbardziej przypadła Wam do gustu. A może macie jeszcze inne pomysły na użycie spinaczy do bielizny? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close