DIY lampiony ze słoików

IMG_1802

Szklane lampiony znalazły się na mojej tegorocznej liście must have z balkonowymi dekoracjami. Rozglądałam się za gotowymi, ale ich ceny mnie skutecznie odstraszały. A skoro nie chcę czegoś kupić, to przecież mogę zrobić to sama :). I właśnie za tę możliwość najbardziej uwielbiam wszystkie projekty DIY. Wszystkie potrzebne materiały miałam w domu, a wykonanie lampionów zajęło mi kilka minut.

lampiony-ze-słoików-5

DIY lampiony ze słoików

Lampiony pokazywałam Wam przy okazji wpisu z aranżacja mojego balkonu. Ich wykonanie jest banalnie proste, dlatego mam nadzieję, że spora część z Was skusi się na ich przygotowanie.

Potrzebne będą:
  • słoiki – im większe tym lepsze, ale w zasadzie wszystko zależy od naszych preferencji
  • gruby sznurek – kupiłam go w sklepie budowlanym, do wiszących kwietników, które ozdabiały balkon w zeszłym roku
  • kamyczki
  • niekapiące świece
  • klej na gorąco

Lampion ze słoika – wariant 1

lampiony-ze-słoików-2

Sznurek długości około 60 cm wiążemy w miejscu nakrętki na supeł. Drugi koniec sznurka przewiązujemy z przeciwległej strony. Wkładamy świecę i obsypujemy w koło kamyczkami.

lampiony-ze-słoików-3

Lampion ze słoika – wariant 2

lampiony-ze-słoików

1/3 słoika owijamy sznurkiem, który przyklejamy za pomocą kleju na gorąco. Do środa wstawiamy świecę. Uchwyt do zawieszenia robimy w takim sam sposób jak w wariancie pierwszym.

lampiony-ze-słoików-4


Lampiony można postawić lub zawiesić. Mocno związane supły powinny wytrzymać ciężar, ale dla pewności można je skleić klejem na gorąco. Gdyby sznurek strzępił się na końcach wystarczy go delikatnie przypalić.

lampiony-ze-słoików-6

Mam nadzieję, że rozwiałam wszystkie wątpliwości i dołączycie do lampionowego szału 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close