Zorganizuj się na wiosnę: domowa apteczka i organizacja leków

przechowywanie leków

Dziś w ramach Zorganizuj się na wiosnę zachęcam Was do zrobienia szybkiego przeglądu domowej apteczki. Dosyć często mnie  pytacie o przechowywanie leków, a taki przegląd i uporządkowanie zwykle nie zabiera więcej niż 15 minut.

Domowa apteczka – co powinna zawierać? Moje minimum:

  • gaza i bandaż
  • plastry z opatrunkiem
  • woda utleniona
  • spirytus salicylowy
  • termometr
  • tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  • środek na oparzenia (u mnie niestety niezbędny)
  • leki, które przyjmujemy stale (np. u mnie np. na alergię)

To takie absolutne minimum, które u mnie zawsze się przydaje. Maść na oparzenia nie raz ratowała mi życie, bo zawsze się gdzieś dotknę  albo wyleję gorąca herbatę :).

Przechowywanie leków w domu

Pewnie nie trzeba Wam mówić, że leki najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Ja bym do tego dodała mimo wszystko miejsce, do którego jest łatwy dostęp. W końcu ze skaleczonym palcem nie chcemy przebijać się w głąb szafki czy szuflady.

przechowywanie leków

Krok 1: Pozbywamy się przeterminowanych leków

O pozbywaniu się z tym czego nie używamy piszę zawsze przy organizacyjnych wpisach, więc nie mogę tego nie zrobić i tym razem. Przeterminowane leki to zło, ale trzymanie niezużytych resztek leków po ostatnich chorobach to też nie jest dobry pomysł. Leków nie wolno wyrzucać na śmieci, należy oddać je do apteki.

Krok 2: Segregacja i etykiety

Ja leki przechowuję w specjalnym pudełko do tego przeznaczonym, które trzymam w szafce. Pudełko to prezent, wyglądem idealnie wpisuje się w swoją funkcję :). Leki segreguję tematycznie i spinam gumkami recepturkami. Łatwiej je dzięki temu odnaleźć. I jedno spojrzenie wystarczy bym znalazła to, czego szukam.

Bardzo podobają mi się też rozwiązania i przechowywania w koszykach z podpisanymi etykietami, ale z drugiej strony to cieszę się, że nie muszę mieć tylu leków w swojej apteczce 🙂

domowa-apteczka-przechowywanie-leków-2

Źródła zdjęć 1/2

A Wy jakie macie sposoby na organizację domowej apteczki? Potrzebuje wiosennych porządków czy nie? 🙂

P.S. W poniedziałek nie zapomnijcie zajrzeć do Magdy – Dobrze Zorganizowanej po kolejny wpis w ramach akcji.

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close