DIY Metamorfoza organizerów i pudełek w 5 minut

jak-przerobic-pudelka-2

Dziś mam dla Was kolejne szybkie i efektowne DIY, które wykonacie w kilka minut. Lubię takie projekty, bo mogę je wykonać podczas drzemki Córeczki, nie ma dużo bałaganu, a efekt to odświeżenia wnętrza i wprowadzenia nowej energii. Koszt całej metamorfozy to kilka złotych, więc warto!

Chciałabym Wam pokazać jak przerobić pudełka i kartonowe organizery, a metodę już możecie trochę kojarzyć z bloga, bo to oklejanie okleiną meblową! Uwielbiam ten patent i stosuję go bardzo często. Okleiłam nim też taką wiórową dyktę, która była przykryciem szuflady w łóżeczku Córy i teraz służy mi za tło do zdjęć. Bambusowa okrągła deska do krojenia, też zyskała z jednej strony nowy wygląd, właśnie za pomocą okleiny (możecie zobaczyć ją np. na tym zdjęciu).

Miałam kilka pudełek i kartonowych organizerów, które są w bardzo dobrym stanie, ale wzór już dawno przestał mi odpowiadać i do niczego nie pasuje. Szkoda wyrzucać, lepiej przerobić ;). Postanowiłam im nadać nowe życie właśnie z pomocą okleiny.

jak-przerobic-pudelka-4

Tak prezentowały się przed metamorfozą:

jak-przerobic-pudelko-przed

Jak przerobić pudełko? Metamorfoza w 5 minut

Potrzebne będą:

jak-przerobic-pudelka-narzedzia

  • dowolne pudełka i organizery, plastikowe, papierowe, drewniane
  • okleina meblowa, do kupienia np. na Allegro. Mój wzór to jest minimalistyczny, biało-szary, ostatnio mam fazę na takie połączenia
  • nożyczki, ołówek, linijka, centymetr
  • szmatka
  • ewentualnie spirytus salicylowy do odtłuszczenia
Kroki:

Na początku można odtłuścić oklejaną powierzchnię. W przypadku papieru nie jest to konieczne, ale jeśli chcemy okleić metal lub szkło, warto to zrobić.

Następnie wycinamy kwadrat z okleiny odpowiedniej wielkości. Można dodać +1 cm z każdej strony, by nadmiar zawinąć do środka, szczególnie gdy chcemy okleić przykrywko pudełko. Wyciąć należy równo i dokładnie, bo dzięki temu nasze pudełka czy organizery będą dobrze oklejone. Jeśli jednak będzie odrobinę wystawać to nic się nie martwicie.

jak-przerobic-pudelka-krok-3

Teraz możemy zabrać się za oklejanie. Najlepiej odkleić tylko początek papieru zabezpieczającego. Usuwając całość od razu tylko się umęczycie i zestresujecie, że Wam nie idzie. Przyklejamy okleinę.

jak-przerobic-pudelko-krok-1

Zabieramy się za przyklejanie całości, wygładzając okleinę szmatką i przesuwając ją tak, by papier zabezpieczający się odklejał. W ten sposób unikniemy bąbli i nierówności.

Po przyklejeniu docinamy nożykiem introligatorskim wszystkie kąty i nieregularne brzegi.

jak-przerobic-pudelko-krok-2

I gotowe!

jak-przerobic-pudelka-1jak-przerobic-pudelko-4jak-przerobic-pudelka-3

I jak Wam się podoba taka szybka metamorfoza? Mam nadzieję, że zainspiruje Was do małych zmian w Waszych mieszkaniach 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close