Jesienne porządki w pokoju dziecka – lista zadań

Dziś mam dla Was kolejną listę zadań w ramach jesiennych porządków (i chyba już ostatnią). Tym razem sprzątanie pokoju dziecka, o którą bardzo prosiliście. Mam nadzieję, że i tym razem okaże się być świetnym motywatorem do sprzątania ?

sprzatanie_pokoju_dziecka_lista-jpg

Jesienne sprzątanie pokoju dziecka

Listy sporządzone są z zgodnie z zasadą sprzątania: z góry z na dół, tak by od razu wytyczyć logiczny plan prac i posprzątać pokoje krok po kroku. Można ją oczywiście realizować w dowolnej kolejności. To dla Was ma być przede wszystkim wygodnie. Ale wiem, że działanie z góry na dół i zgodnie ze wskazówkami zegara pomaga szybciej uporać się ze sprzątaniem.

Sprzątanie pokoju dziecka – lista zadań

sprzatanie_pokoju_dziecka-jpg

 1. Omieść sufity, kąty i obrazki
 2. Odkurzyć żyrandole i lampy
 3. Wyczyścić kontakty i włączniki
 4. Umyć klamki i drzwi
 5. Uprać firany i zasłony
 6. Umyć okna
 7. Przetrzeć półki
 8. Wyczyścić szafki z zewnątrz i przetrzeć wewnątrz
 9. Wyczyścić i uporządkować książki
 10. Uporządkować i pogrupować zabawki
 11. Wyprać pluszaki
 12. Uporządkować ubrania
 13. Wyczyścić liście kwiatów
 14. Zmienić pościel
 15. Uprać narzuty i koce
 16. Odświeżyć kanapy, poduszki, narzuty
 17. Wyczyść kaloryfer
 18. Odsunąć meble i odkurzyć za nimi
 19. Odkurzyć podłogę
 20. Umyć podłogę
 21. Uprać dywan


Inne wpisy, które mogą przydać się przy jesiennych porządkach:

 

Mam nadzieję, że uporaliście się już częściowo z jesiennymi porządkami. Dajcie znać, którą listę realizujecie i na jakim etapie jesteście ? W końcu porządkujemy gruntowanie już teraz by mieć wolne przed Świętami. Dajcie znać, które zadania jeszcze przed Wami?

P.S. W Netto od dzisiaj są dostępne tekstylne kosze i całkiem ładna pościel (kilk), ale chciałabym podpytać Was o opinie. Czy macie doświadczenie i możecie powiedzieć jakiej są jakości? Po kosz się wybiorę, bo mam wpisany na listę „do kupienia” od pół roku, a ten nam bardzo pasuje. Zastanawiam się najbardziej nad pościelą, czy nie rozpadnie się po jednym praniu?
Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close