Jesienne sprzątanie łazienki + lista zadań do druku

Czas na kolejną listę zadań w ramach jesiennych porządków. Tym razem przyszła kolej na sprzątanie łazienki. Wiem, że część z Was czekała właśnie na tę listę. Mam nadzieję, że się przyda!

sprzątanie łazienki

Jesienne sprzątanie łazienki

Lista sporządzone są z zgodnie z zasadą sprzątania: z góry z na dół, tak by od razu wytyczyć logiczny plan prac i sprzątać najbardziej efektywnie. Znajdziecie też niezbędny zestaw do sprzątania i ściągę z czyszczenia. Listę można oczywiście realizować w dowolnej kolejności. We wpisie podlinkowałam Wam też posty, które mogą się przydać (to te podkreślone przerywaną linią).

Sprzątanie łazienki – lista zadańsprzątanie łazienki

 1. Omieść sufity i kąty
 2. Wyczyścić kratki wentylacyjne
 3. Wyczyścić oświetlenie
 4. Wytrzeć kurze
 5. Umyć kafelki
 6. Wyczyścić fugi
 7. Wyczyścić lustra
 8. Wyczyścić pralkę
 9. Wyczyścić prysznic/wannę
 10. Wyczyścić umywalkę
 11. Wyczyścić i odkamienić armaturę
 12. Wyczyścić słuchawkę prysznicową
 13. Wyczyścić toaletę
 14. Wyczyścić kaloryfer
 15. Wymienić ręczniki
 16. Przejrzeć kosmetyki
 17. Wyrzucić śmieci
 18. Uprać dywaniki i zasłonkę prysznicową
 19. Odkurzyć
 20. Umyć podłogę


Inne wpisy, które mogą przydać się przy jesiennych porządkach:


Mam nadzieję, że uporaliście się już częściowo z jesiennymi porządkami. Dajcie znać, którą listę realizujecie i na jakim etapie jesteście ? Które zadania jeszcze przed Wami?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Magda Kędzierska

  o mamo, nienawidzę sprzątać łazienki, ale przynajmniej odpada mi punkt z pralką, dywanikiem i zasłonką:)

 • Takie checklisty są idealne dla osób, które po pierwsze szukają motywacji do sprzątania, a po drugie dla osób, którym sprzątanie niewielkiego pomieszczenia zajmuje czasem cały dzień, bo nie potrafią się zorganizować. Dokładnie tak wyglądało kiedyś moje sprzątanie, rozgrzebywałam się ze wszystkim co możliwe, sprzątałam chaotycznie i rzadko udawało mi się doprowadzić wszystko do końca. Z problemem uporałam się właśnie dzięki sprzątaniu z listami zadań. Jest zadanie do wykonania,wykonuję, odhaczam, wykonuję następne.
  Mimo tego, że wiele się u mnie zmieniło i dużo sprawniej idzie mi robienie porządków, to nadal chętnie korzystam z tego typu list. Porządkują pracę. Dziękuję i pozdrawiam.

  • Ja mimo tego, że ogarniam dobrze sprzątanie, też bardzo lubię checklisty. Ostatnio bez nich jak bez ręki. Wszystko opieram na listach, bo poziom zmęczenia mam okropny i wiele rzeczy wylatuje mi z głowy 🙂

 • Zasłonka prysznicowa to mój osobisty horror. Nawet lubię sprzątać łazienkę. Wszystko u mnie czyści się szybko. W razie czego dzielę sobie łazienkę na pół (za drzwiami mam prysznic i toaletę, początkowo trochę mnie to dziwiło ale teraz to znacznie ułatwia mi sprzątanie bo i nastawienie mam inne niż gdybym miała sprzątać za jednym zamachem całość) i mogę szorować nawet kafelka po kafelce, fuga po fudze ale nie cierpię prania zasłonki 😀

  • Ja wrzucam do pralki, może nie zawsze wyjdzie tak czysta jakbym sobie tego życzyła, ale jest ok 😉

 • Dorota

  W liście jest chochlik – powinno być „lista do łazienki” nie do salonu 😉

  • Upss! Zaraz poprawiam 🙂

   • Jest już łazienka 🙂

    • Monika H.

     popraw jeszcze proszę link w pkt 8 listy, żeby prowadził do wpisu o czyszczeniu pralki 🙂

 • J.M.

  Super, kolejna checklista! Ja niestety jestem daleko w polu bo z 3 dotychczasowych pomieszczeń (kuchnia/salon/sypialnia) nie skończyłam w pełni żadnego. Ale najgorsze chyba za mną bo posprzątałam szafki kuchenne a tam zwykle czają się najciekawsze przypadki. A w tzw międzyczasie próbuje pozbyć się zalegających worków z ciuchami i dziwnych śmieci po przeprowadzce i remoncie ( które były jakiś rok temu…). Ale jak to wszystko skończę to mieszkanie będzie nie do poznania 😉

 • Super! Przyda się! 🙂 Najbardziej mnie denerwuje sprzątanie zasłonki! 🙂

 • Proszek do prania wsypuję do pralki. Czasem wcześniej dół zasłonki przecieram gąbką z sodą oczyszczoną, bo łatwiej usunąć plamy z mydła.

 • Marta Wilk

  Lista super. Zastanawia mnie jednak czy planowanie aż tak szczegółowe nie jest zbyt nużące?

Close