Więcej czasu we dwoje? Zorganizuj sprzątaniową randkę!

Kiedyś wydawało mi się, że na miano randki zasługuje wyjście na miasto. Spacer, wyjście do kina, restauracji, teatru, filharmonii. Nie spędzamy czasu w domu, tylko z niego wychodzimy i wtedy dzieje się randka. I choć wspólny czas w domu jest wspaniały, to jednak ciągle może brakować mu wyjątkowości.

Dziś się z tego śmieję. Gdy zostaliśmy rodzicami okazało się, że możliwości na wieczorne wyjścia na randkę jakoś brakuje. Trzeba zorganizować więcej np. pomoc babci, która mieszkała 50 km od nas. Dziś dzieli nas już 300 km, więc nie jest łatwo! Postanowiliśmy więc mocniej celebrować czas, który spędzamy w domu i organizować domowe randki. Proste przyjemności, które sprawiają, że wspólne życie jest dobre i szczęśliwe.

Zorganizuj sprzątaniową randkę!

Jedną z naszych takich domowych randek jest randka podczas sprzątania. Może Ci się to z początku wydać dziwne, ale daj mi szansę 😉 Przed wprowadzeniem zdarzały nam się wieczory, gdy jedno z nas chciało już odpoczywać, a drugie ogarnąć, np. kuchnię, by poranek był przyjemniejszy. Przyznaję się! Ja jestem tą złą od ogarniania kuchni. I nadal zdarzają się dni, kiedy aż prosi się o wybór: wspólny odpoczynek czy dbanie o dom. Wtedy, żeby wszystko przyśpieszyć i wydłużyć wspólny wieczór, razem zabraliśmy się za sprzątanie. Włączyliśmy romantyczną muzykę, odkorkowaliśmy coś pysznego, podzieliliśmy się obowiązkami, a podczas wspólnego sprzątania w końcu bez pośpiechu mogliśmy porozmawiać, a dobrze wykonaną pracę nagrodzić buziakami. Sprzątanie zajęło mniej czasu, szybciej minęło, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się wspólnym wieczorem w czyściutkim mieszkaniu. I tak sprzątaniowe randki stały się naszym rytuałem.

Co dają sprzątaniowe randki?

  • Sprzątanie trwa krócej
  • I szybciej mija
  • Żadna ze stron nie ma poczucia, że jednak osoba coś robi a druga się leni
  • Zyskujecie więcej wspólnego czasu
  • A do tego w uporządkowanym domu, a wiadomo, że gdy jest czysto, to i randka jest przyjemniejsza

Bo w życiu nie chodzi tylko o ładne ubrania, makijaże i drogie wyjścia (choć trzeba celebrować i takie chwile). Pamiętajmy by na pierwszym miejscu stawiać miłość, dobroć i czułość na co dzień. O tym, by ze sobą rozmawiać i być obok siebie, nawet w tak prozaicznej czynności jaką jest sprzątanie.

To jak, bierzecie ten pomysł dla siebie?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close