Domowa płytoteka – 5 pomysłów na przechowywanie płyt

główne

Wygospodarowanie miejsca na przechowywanie płyt cd i dvd, to nie lada wyczyn – zwłaszcza, gdy mamy ich sporo. U mnie kolekcja jest całkiem dosyć pokaźna i ciągle rośnie (mimo uwielbienia do Spotify). Dlatego dziś zapraszam Was na 5 pomysłów na przechowywanie płyt, w tym 3, które z powodzeniem wykorzystuję u siebie.

Ściana w płytach

Podobnie jak ściana w książkach – marzy mi się! Można wykorzystać do tego półki na wspornikach zamocowane do szyny, tak by wyregulować ich wysokość i dostosować ją do wysokości płyt. Prezentują się wtedy bardzo efektownie.

ściana w płytachściana w płytach2

Źródła 1/2/3

Półki

Półki o specjalnej szerokości mocowane na ścianie albo pod stolikiem na telewizor sprawdzą się przy trochę mniejszych zbiorach. Teraz korzystam z tego drugiego rozwiązania (ale nie wszystkie płyty mamy ze sobą:)).

półkipółki2

Źródła 1/2/3 u mnie

Pudełka

Przechowywanie płyt w pudełkach sprawdzi się zarówno przy płytach z muzyką, filmami i zdjęciami. Zaletą jest to, że możemy przygotować alfabetyczne lub chronologiczne podziałki dla łatwiejszego wyszukiwania.

pudełka

Źródła 1/2/3

Stojaki

Sposób najbardziej oczywisty, kiedyś bardzo popularny. Mój stojak jeszcze się uchował i część płyt przechowuję właśnie na nim. Gdy mamy miejsce i i chcemy zorganizować muzyczny kącik, to takie rozwiązanie wydaje się być najlepszym.

stojaki

Źródła 1/2 u mnie/3

Szuflady

Czasami chcielibyśmy nasze płyty ukryć, a nie wyeksponować. Wtedy sprawdzi się przechowywanie w szufladach. Choć jak widzicie na pierwszym zdjęciu szuflada może zmienić się też w otwartą półkę, a dzięki szynom dostęp do nich będzie bardzo łatwy. Przy bardzo dużych zbiorach trzeba będzie wykorzystać każdy zakamarek, nawet ten pod łóżkiem.

szufladyszuflady2

Źródła 1/2/3/4 u mnie

O czym zapomniałam? 🙂 Stosujecie w swoich domach jeszcze inne sposoby na przechowywanie lub eksponowanie płyt? 

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close