Decoupage: wieszaki z samodzielnie przygotowanymi napisami

imageimageimageimage

Dziś mam dla Was jedno z moich ulubionych DIY, dzięki któremu od samego rana jestem wprawiana w dobry nastrój. Zwykłe, drewniane wieszaki przyozdobiłam napisami korzystając z techniki decoupage. Nie byłam do końca pewna jak przygotowane samodzielnie napisy zdadzą egzamin, ale okazało się, że pomysł sprawdza się rewelacyjnie, a ja mam nieograniczone możliwości twórcze 🙂

Tym sposobem można spersonalizować dowolną rzecz, dlatego nawet jeśli nie macie ochoty na takie wieszaki, to być może znajdziecie inny przedmiot, który zasłużył na nowe życie.

Do przygotowania potrzebne będą:

 • Przedmiot, który chcemy ozdobić
 • Drukarka, najlepiej laserowa, ale atramentowa też będzie dobra
 • Kartka A4
 • Trzecia warstwa dowolnej serwetki papierowej
 • Klej do decoupage
 • Pędzelek, taśma klejąca, nożyczki

Kroki:

 1. Na początku musimy przygotować napisy, np. w programie Word. Najlepiej zrobić próbny wydruk by dopasować rozmiar napisu do ozdabianego przedmiotu.
 2. Do zwykłej białej kartki przyklejamy za pomocą taśmy klejącej warstwę serwetki (trzeba ją dociąć do odpowiedniego rozmiaru).
 3. Drukujemy napisy na serwetce.
 4. Delikatnie je wydzieramy.
 5. Przyklejamy napisy do ozdabianego przedmiotu za pomocą kleju do decoupage. Jeśli wydruk był wykonany na drukarce atramentowej, użyjmy niewielkiej ilości kleju i delikatnie smarujmy pędzelkiem, ponieważ tusz może się rozmazywać (ale jak widać u mnie się tak nie stało, a tego najbardziej się obawiałam)
 6. Zostawiamy do wyschnięcia, a później już tylko cieszymy się pięknie ozdobionym przedmiotem. Jeśli napis będzie nierówny, możemy go – po całkowitym wyschnięciu – delikatnie przetrzeć papierem ściernym i pokryć lakierem.

A tak prezentują się wieszaki “w akcji” 🙂

image

Mam nadzieję, że tutorial Wam się spodobał. Dajcie znać, czy widzielibyście takie wieszaki u siebie.

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close