Jak wyczyścić damską torebkę i pozbyć się zafarbowanych plam?

807 px czyszczenie damskiej torebki

Po uporządkowaniu wnętrza damskiej torebki najwyższa pora zadbać o jej czystość i przywrócić pierwszy blask. Jeśli jesteście posiadaczkami jasnej torebki (tak jak ja!) to znacie problem z ciemnymi plamami, które zafarbowały np. od jeansów. Są co najmniej trzy sposoby, dzięki którym pozbywam się ich bez problemu.

potrzebne czyszczenie damskiej torebki

Do kompleksowego wyczyszczenia torebki potrzebne są:

  • wilgotna ściereczka z mikrofibry zamoczona w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń
  • spirytus
  • tłusty krem w przypadku skórzanej torebki
  • do szybkiego czyszczenia chusteczki nawilżane

Jak wyczyścić damską torebkę?

Pozbywamy się ciemnych plam. Z nimi przychodzi mi się zmierzyć częściej niż z koniecznością wyczyszczenia całej torebki. Jak wiecie zawsze mam w torebce chusteczki nawilżane, które w 90% wyczyszczą te zafarbowane plamy. Zwyczajnie przecieramy po zafarbowanym miejscu chusteczką aż do skutku. Nie wymaga to dużo czasu i można je wykonać praktycznie w każdym miejscu.

To jest sposób, który stosuję zdecydowanie najczęściej, ale równie szybko znikną, gdy użyjecie płynu do mycia naczyń lub spirytusu.

czyszczenie etap 1

Dokładne czyszczenie torebki. Takie robię raz na kilka miesięcy, gdy torebka nie wygląda dobrze i chcę jej przywrócić poprzedni blask.

  1. Opróżniam torebkę, odwracam do góry nogami i wytrząsam nagromadzony kurz i brud. Jeśli w środku jest dużo okruszków, to można użyć odkurzacza.
  2. Na wewnętrzną część torebki są dwa sposoby. Jeśli da ją się wywinąć to można tę część całkowicie zamoczyć i ręcznie wyprać (ja wolę ten sposób, bo jest bardziej dokładny) lub przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem detergentu do prania. Oczywiście zostawiamy w przewiewnym miejscu do wyschnięcia.
  3. Ostatni etap to czyszczenie torebki z zewnątrz. Do tego wykorzystuję ściereczkę z mikrofibry zmoczoną w wodzie z płynem do mycia naczyń. Delikatnie wycierem torebkę z każdej strony. Płyn do mycia naczyń usuwa też farbowane plamy, więc w tym przypadku możemy pominąć etap z chusteczkami.
  4. Na plamy z długopisu pomoże spirytus. Wystarczy nasączyć nim płatek kosmetyczny i przetrzeć zabrudzone miejsca. Jeśli go nie macie, to z powodzeniem zastąpicie go dezodorantem albo perfumami.
  5.  Płatkiem nasączonymi spirytusem przecieramy też zapięcia, suwaki itd. Najczęściej dotykane elementy torebki, to największe siedliska bakterii, dlatego dobrze je zdezynfekować.
  6. Na koniec odżywiamy skórę lub ekoskórę. Ja do tego używam tłustego kremu. niewielką ilość nabieram na płatek kosmetyczny i delikatnie wcieram w torebkę. Dzięki temu ma naturalny połysk i wygląda jak nowa.

czyszczenie etap 2

Do torebek ze skóry lakierowanej nie używamy spirytusy, bo zmatowieją. Do jej nabłyszczenia można użyć wazeliny albo przetrzeć ściereczką nasączoną w wodzie z octem. Będzie pięknie błyszczała.

Ważne jest też, by przed pierwszym czyszczeniem zrobić próbę w niewidocznym miejscu. Zwłaszcza, gdy torebki są w kolorze.

Na koniec zdjęcie przed i po czyszczeniu

przed po czyszczenie damskiej torebki

Widać różnicę, prawda? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close