Planowanie wyprawki dla noworodka + lista do druku

wyprawka dla noworodka lista do druku

Planowanie i kompletowanie wyprawki dla noworodka jest bardzo ekscytującym wydarzeniem, myślę, że dla całej rodzinny. I choć z pozoru wydaje się być łatwe, to w momencie kiedy zabrałam się za planowanie, okazało się, że wątpliwości jest całe mnóstwo – od czego zacząć, co wybrać, co jest absolutnie niezbędne, a co można odpuścić? Do tego ogrom przecudnych rzeczy, którym trudno się oprzeć, bo przecież są takie słodkie ;).

Wśród tej całej ekscytacji, rozpływania się na widok sukieneczek, małych bucików, cudnych dodatków czasem jednak odzywa się mój rozsądek i myśl, że chcę w tym wszystkim zachować umiar. Dlatego też kompletowanie wyprawki zaczęłam od ogromnego rozeznania co jest niezbędne, zrobienia listy a zakupy i jej realizację mam jeszcze przed sobą. Wiem, że z pierwszym zakupem będzie mi się coraz trudniej powstrzymać przed kolejnymi, szczególnie tymi nieplanowanymi. Akcję kompletowania planuję na wrzesień i mam nadzieję, że ze wszystkim zdążymy. Póki co mamy za sobą pierwsze rozeznania w temacie i oglądanie na żywo naszych potencjalnych wyborów.

Wyprawka – moje plany

Dziś dzielę się moimi planami i listą do druku. Mam nadzieję, że nie tylko mi będzie pomocna przy kompletowaniu wyprawki. Przed jej zrobieniem zaczytywałam się w blogach Marysi i Pauliny, bo nie ma to jak korzystać z wiedzy doświadczonych mam, ale też stawiałam na swoją intuicję i potrzeby. Zresztą, nawet jeśli czegoś nam braknie, to nie będzie problemu z szybkim zaopatrzeniem.

Kącik dla dziecka

Organizacja takiego kącika to sama przyjemność, ale nie można zapomnieć o funkcjonalności. Najważniejsze to łóżeczko, przewijak i miejsce na dziecięce ubranka. Nie mamy zbyt wiele przestrzeni do zagospodarowania, ale już myślę nad tym, by było wygodnie i przytulnie. Jeśli chodzi o dodatki, to oczywiście zachwycają mnie wszystkie pompony, girlandy, półeczki, ale większość sobie odpuścimy. Są piękne, ale kto to będzie sprzątał? 😉wyprawka dla noworodka kącik do druku

Ubranka

To chyba dla mnie najtrudniejsza część. Ile czego potrzeba, co kupić by nie przesadzić. Teraz na dodatek wszędzie są śliczne letnie ciuszki, a nasze Maleństwo pojawi się na świecie na późną jesienią. Póki co pakiet startowy mam spisany, a przy „wyjściowych” ubrankach chyba postawię na spontaniczność.

ubrankawyprawka dla noworodka lista do druku

Higiena i pielęgnacja

Wanienka, ręcznik z kapturkiem i kosmetyki dla dzieci, to totalne minimum. Nie można zapomnieć o szczoteczce do włosów, nożyczkach bezpiecznych dla Maluszka czy kupnie fridy do noska. Mimo że ciągle analizuję moją listę, to zawsze wpadnie mi do głowy jeszcze jeden niezbędnik.

ubrankawyprawka dla noworodka lista do druku

Karmienie

Ta część wyprawki tak naprawdę zależy od tego jak planujemy karmić, ale myślę, że warto się rozejrzeć za nowoczesnymi gadżetami, które ułatwią karmienie i nam, i Maluszkowi.

 

ubrankawyprawka dla noworodka lista do druku

Zabawa i pamiątki

Tutaj poza leżaczkiem na sam początek nie mam żadnych planów. Na zabawki przyjdzie jeszcze czas. Za to myślę nad uwiecznieniem naszych wspólnych pierwszych chwil i planuję sesje foto, zrobienie skrzyni na pamiątki czy odlewu rączek i nóżek. Teraz taki zestaw jest dostępny w Lidlu i chyba się na niego skuszę (gdzie ten rozsądek!). Na dodatek trwa promocja na różne dziecięce ubranka i akcesoria, więc jutro wystawiam się na dużą próbę! (link do gazetki).

ubrankawyprawka dla noworodka lista do druku

Spacery i podróże

Wybór wózka i fotelika samochodowego to jest dopiero wyzwanie! Jest tyle modeli, wzorów i funkcji, że ciężko się na coś zdecydować. W przypadku fotelika najważniejsze jest bezpieczeństwo i atesty, a jego wybór już powierzyłam mężowi. Nad wózkiem zastanawiamy się wspólnie, ale nie jest łatwo zdecydować się na konkretny model. Polecicie coś wygodnego na zimowe spacery?

ubrankawyprawka dla noworodka lista do druku

Wyprawka dla noworodka lista do druku

W ramach rozsądku przygotowałam sobie listę kontrolną. Są wpisane rzeczy niezbędne i miejsce na inne zachcianki. Priorytet mają niezbędniki, to od nich zaczynam kompletowanie wyprawki. Czy reszta okaże się tak bardzo potrzebna zobaczymy i ewentualnie później do nich wrócimy. Najważniejsze to nie dać się zwariować.

lista-do-druku

Nie mogło być inaczej i również tą listą dzielę się z Wami. Jak zwykle dwie wersje kolorystyczne, ale też udostępniam ją nieuzupełnioną. Zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego może być niezbędne to samo, co jest niezbędne dla mnie. Mam nadzieję, że się przyda!


Źródła zdjęć / Ikonki użyte w projekcie pochodzą ze strony freepik.com

A Wy jakie macie doświadczenia czy propozycje odnośnie organizacji wyprawki dla noworodka? Każda rada się przyda, zarówno dla mnie jak i dla innych przyszłych rodziców.

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close