4 lata Niebałaganki + KONKURS

Dziś rozpoczynam urodzinowe świętowanie, bo mój blog skończył 4 latka. Sama nie mogę uwierzyć w to, że ten czas tak szybko minął, ile się wydarzyło i zmieniło w moim życiu! Dlatego postanowiłam w tym roku urodzinowo zaszaleć. W końcu gdyby nie ta decyzja, nie byłabym dziś w tym miejscu, w którym jestem. Mam nadzieję, że przyłączycie się do obchodzenia urodzin bloga razem ze mną, bo będziemy świętować cały tydzień!

.

Wracając do początków – jak to się zaczęło?

Niebałaganka, to mój pierwszy i jedyny blog. Wcześniej nie pisałam nastoletnich blogowych pamiętników, nie chciałam być pisarką czy dziennikarką. Myślałam, że blogowanie nie jest dla mnie, choć teraz nie wiem co takie myślenie powodowało. Czytałam głównie blogi scrapbookingowe i jeśli miałabym coś uwieczniać w sieci, to właśnie te moje własnoręcznie zrobione kartki i notesy. Ale w 2012 coś się zmieniło. Przeczytałam pierwszą książkę Tomka Tomczyka „Bloger”, z ciekawości i kibicowania osobie, której bloga regularnie czytam. Jedno zdanie sprawiło, że po prostu wiedziałam, że chcę założyć bloga i wiem, o czym chcę pisać. „Tematyka bloga jest w tobie”. Olśnienie ;). Tak się zrodził pomysł na Niebałagankę.

Od myśli do powstania bloga i dzielenia się nim ze światem minęło sporo miesięcy. W międzyczasie powstała nazwa. W jeden wieczór stworzyliśmy, z wtedy jeszcze-nie-mężem, mapę myśli z różnymi nazwami. Niechcący wyszła nam ta NiebałagAnka z imieniem, i tak zostało.

Pamiętam też minę Sebastiana, kiedy opowiadałam o pomyśle na bloga i choć od początku mnie wspierał, to mina zdradzała, że nie do końca w to wierzy. Bo wiecie, to były czasy, kiedy o organizacji, domu, sprzątaniu nikt nie pisał. Blogów o urządzaniu wnętrz była cała masa, ale jak składać prześcieradło z gumką, nikt nie mówił. Perfekcyjna Pani Domu leciała w TV, ale przecież „nikt tego nie ogląda”. I mi chyba samej było trudno uwierzyć, że ktoś będzie chciał, o tym czytać, ale intuicja mówiła, że powinnam spróbować.

Zresztą od samego początku myślałam o tym, że to ma być takie miejsce, które sama chciałabym czytać. Wskaźnik jakości, który do tej pory mnie nie zawiódł.

Kwiecień 2013 – startujemy!

Zakładałam bloga trochę na próbę, dlatego na początku powstał na tumblr.com, darmowej platformie z darmowym szablonem, który przeszedł mężowy lifting i zyskał magentowy kolor. Wszystkie wpisy powstawały w formie grafik krok po kroku. Jeśli przejrzycie archiwum bloga, to możecie zauważyć, że pierwsze artykuły są z datą 2 kwietnia (opublikowane szkice wpisów, żeby nauczyć się jak ten tumblr działa). Dla mnie jednak najważniejszą blogową datą jest 16 kwietnia. Bo to wtedy zaczęłam się dzielić ze światem Niebałaganką.

Własną domenę dostałam po 3 miesiącach, przenosiny na WordPressa i nowy wygląd bloga po półtora roku działalności. Długo, ale myślę też, że do każdej tej decyzji musiałam dojrzeć we własnym tempie.

Okazało się, że bloga nie tylko ktoś czyta, ale z miesiąca na miesiąc tych osób jest coraz więcej, a tworzenie wpisów, dzielenie się różnymi patentami sprawia mi ogromnie dużo frajdy. I choć zakładałam bloga z myślą o tym, że będę pisać o tym co lubię i co ułatwia mi życie, że dzięki niemu będę rozwijać swoją pasję do scrapbookingu i decoupage, to okazało się, że blogowanie stało się moją największą pasją. A dziś też pracą.

.

O tym, co mi dało blogowanie i czego się dzięki niemu nauczyłam, jeszcze napiszę Wam w tym tygodniu, a teraz zapraszam na:

Urodzinowy konkurs

Dzisiaj ja daję prezenty i zapraszam Was do konkursu! Od dzisiaj do piątku 21.04.2017 do godziny 23:59 trwa konkurs #4lataNiebałaganki

Zadanie konkursowe: „Jak zmieniło się Twoje życie pod wpływem bloga Niebałaganka.pl?”

Forma wypowiedzi: dowolna. Tekst, piosenka, wiersz, rysunek, zdjęcie, kolaż. Wszystko co przyjdzie Wam do głowy.

Miejsce zamieszczania odpowiedzi: pod tym artykułem, na Twoim blogu, na Twoim fanpejdżu lub profilu FB, na Instagramie, na Pintereście, na YouTube; gdzie masz ochotę, ale pamiętaj o #4lataNiebałaganki.

Nagroda – tadam! Nagrodą będzie spotkanie ze mną. Przyjadę do dowolnego miejsca w Polsce na jeden cały dzień, żeby się z Tobą spotkać, wypić kawkę, rozprawić się z bałaganem albo umyć Ci piekarnik ;). To Ty decydujesz jak spędzimy ten czas.

Odpowiedź, która zdobędzie moje serce, wygrywa. Wyniki pojawią się w niedzielę na blogu.

.

P.S. Dzisiaj też do Waszych skrzynek trafił newsletter, w którym wysłałam urodzinowy prezent. Wystarczy, że klikniesz w link zawarty w newsletterze. Jeśli nie jesteś zapisana na newsletter, a chciałabyś otrzymać prezent, zapisz się w formularzu poniżej i napisz do mnie na ania@niebalaganka.pl, prezent do Ciebie przyleci 🙂

[yikes-mailchimp form=”1″]

Mam nadzieję, że przyłączysz się do wspólnego świętowania. Już jutro widzimy się w kolejnym urodzinowym wpisie 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close