DIY Magnetyczny organizer do łazienki na pilniki, wsuwki, nożyczki

organizer do łazienki DIY

Znacie zaginione wsuwki, pilniczki i nożyczki, które „nie-wiadomo-jak” lądują za pralką? Kiedyś był to też mój problem. Takie drobne elementy lubią się gubić, dlatego postanowiłam nad nimi zapanować. Tak powstał organizer magnetyczny, dzięki któremu mam je wszystkie w jednym miejscu i pod ręką.

DIY Magnetyczny organizer do łazienki

Organizer magnetyczny to po prostu ramka na zdjęcie z folią magnetyczną, do której przyczepia się metalowe akcesoria. Proste, a porządek jest. Wykonanie organizera zajmuje kilka minut.

Potrzebne będą:

  • ramka na zdjęcie – jako rama naszego organizera, najlepszy format to coś około A5. Wszystko się zmieści, a jednocześnie nie będzie on zbyt przytłaczający w łazience.
  • folia magnetyczna – można ją dostać przez internet, w arkuszach, np. formatu A4. Dostępne są już chyba w różnych kolorach, ale jeśli traficie na czarny a potrzebujecie innego koloru, to zawsze można wykorzystać trik z wpisu.
  • okleina meblowa – chciałam, żeby organizer był cały biały, dlatego okleiłam folię magnetyczną na biało.

Przygotowanie:

  1. Na początku docinamy folię magnetyczną do wymiarów ramki.
  2. Następnie oklejamy folię okleiną meblową. Jak to zrobić krok po kroku pisałam przy okazji oklejania puszek. Nie jest to trudna rzecz, aczkolwiek, gdy odkleicie cały spód od okleiny, to można stracić troszkę nerwów. Przed przyklejeniem okleiny warto też sprawdzić czy oklejamy dobrą stronę magnesu.
  3. Wkładamy folię w ramkę i gotowe. Wystarczy tylko zawiesić.

Piękne, proste i przydatne! Dajcie znać, jak podoba Wam się ten pomysł i jak Wy przechowujecie takie drobiazgi w łazience 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close