Kalendarz Rodzinny – to już 2 lata i nowa wersja!

Planowanie jest częścią mojego życia, które pomaga mi w ułatwianiu sobie codzienności i realizacji małych i wielkich marzeń. To pewnie dobrze wiecie zaglądając na bloga. Nie traktuję moich planów jako sztywnych wyznaczników, raczej jako narzędzie, które ułatwia mi realizację tego, co dla mnie ważne.

Właśnie po to powstał Kalendarz Rodzinny. Po tym jak powiększyła się nasza rodzina, poczułam, że potrzebne jest miejsce, w którym razem ogarniemy wszystko, co nas dotyczy w danym miesiącu. To już ponad dwa lata, kiedy co miesiąc z niego korzystamy i dwa lata, kiedy dzielę się nim z Wami (zobacz pierwszy wpis z Kalendarzem na blogu!). Kalendarz w tym czasie przeszedł metamorfozę, trafił też do mojego sklepu Piękne Przydatne, gdzie możecie go mieć od razu na cały rok z góry.

kalendarz rodzinny

W czym mi pomaga Kalendarz Rodzinny?

  • ogarniam wszystkie wydarzenia w miesiącu. One czasem się zmieniają, ale wiem co mnie czeka, na jakie obowiązkowe sytuacje muszę być gotowa i jak mogę do nich dołożyć rzeczy, które chciałabym zrobić a niekoniecznie są pilne
  • robimy ten plan wspólnie z mężem, zapisując również nasze osobiste plany, a wspólne planowanie ma moc 🙂
  • mam spisane obiady w widocznym miejscu, razem z innymi tematami na dany miesiąc/tydzień
  • spokojna głowa, że wszystko jest do ogarnięcia mimo gorszych dni, kiedy nic się nie układa

Kalendarz Rodzinny – dotychczasowa wersja

W kalendarzu znajdziecie 4 obszary. Najbardziej podstawowy, to widok całego miesiąca. My tutaj planujemy stałe wydarzenia w miesiącu, takie które wiążą się z konkretnym terminem nieulegającym zmianie. Tygodniowe rytuały, to miejsce na wpisanie powtarzalnych czynności, np. treningi czy rodzinne atrakcje jak wspólne filmowe wieczory. Podgląd kolejnego miesiąca, tu też można przykleić karteczki post-it na notatki czy listę zakupów. Oprócz tego plan posiłków. W jednym miejscu z  kalendarzem zawsze mamy plan posiłków pod ręką.

kalendarz rodzinnykalendarz rodzinny


Jeśli chcesz skorzystać z kalendarza zapisz się na newsletter i co miesiąc otrzymuj go w wersji do druku


Kalendarz Rodzinny Vertical – nowa wersja!

Oprócz wersji, którą dobrze znacie wprowadziliśmy do sklepu nową, wertykalną. Idea stworzenia tej wersji jest taka sama – ma ułatwić rodzinne życie uwzględniając plany każdego z domowników. I to właśnie na planach domowników skupiliśmy się tutaj w 100%.

Dni miesiąca znajdują się tu na dwóch stronach A4, które możecie zestawić pod sobą lub obok siebie. Do tego 4 kolumny dla członków rodziny. W podstawowej wersji bywało, że jednego dnia każde z nas miało inne plany i wszystkie nie chciały się zmieścić w jednym okienku. Dlatego postawiliśmy tu na zmianę, dostosowanie do innych potrzeb i uwzględnienie wystarczającej ilości miejsca na dany dzień dla każdej osoby.

Jednocześnie kolumny można zatytułować w dowolny sposób (niekoniecznie osobami). Może to być podział na zadania domowe, osobiste, wspólne czy też posiłki albo treningi. To sprawia, że kalendarz jest maksymalnie uniwersalny.

Na końcu każdego miesiąca znajdziecie też motywujący cytat ;).

kalendarz rodzinny verticalkalendarz rodzinny verticalkalendarz rodzinny vertical


Przejdź do sklepu i zobacz kalendarze od lipca 2018 do czerwca 2019


Mam nadzieję, że ta wersja spodoba Wam się równie mocno jak poprzednia i będziecie z niej z przyjemnością korzystać. Wiem, że niektórzy z Was działają w oparciu o kalendarz pełne dwa lata i to mnie niesamowicie cieszy! Dajcie też koniecznie znać, która wersja jest Wam bliższa :).

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close