Mój mały balkon w bloku – aranżacja 2015

mały balkon w bloku aranżacja

Wreszcie mogę pokazać Wam zapowiadaną od marca aranżację mojego balkonu. Choć pogoda przestała mi sprzyjać, to balkon jest już gotowy a ja wykorzystuję każdą słoneczną chwilę, by cieszyć się tym moim małym miejscem. W zeszłym roku pokazywałam Wam jego metamorfozę od samego początku. W tym roku pracy z przystosowaniem go było znacznie mniej i skupiłam się bardziej na kwestiach dekoracyjnych.

Mój mały balkon w bloku

mały balkon w bloku aranżacja

Mój aktualny balkon jest naprawdę maluśki. Jest długi, ale bardzo wąski. Ma jedynie 60 cm szerokości. Co oznacza, że większość  fantastycznych mebli balkonowych się na nim nie zmieści, a po wstawieniu naszego zestawu kupionego rok temu możliwości są bardzo ograniczone. Nie chcemy jednak na razie z niego zrezygnować, bo uwielbiamy wspólne śniadania i kolacje na balkonie.

mały balkon w bloku aranżacja

W tym roku postawiłam wiszące doniczki w zielonym kolorze. Uprzedzając Wasze pytania – kupiłam je na Allegro. W pierwszej wersji miały być te z Ikei, ale ich dostępność jest znikoma, a ostatecznie te jednak bardziej mi się podobają.

Jeśli chodzi o kwiaty to zdecydowałam się na pelargonie. Mam nadzieję, że będą twarde i przetrwają moją niedoskonałą pielęgnację. Póki co pączki się rozwijają :). Na parapecie w kobiałce po truskawkach posadziłam stokrotki afrykańskie. Oczarowały mnie te kwiaty totalnie!

mały balkon w bloku aranżacjakwiaty na balkonkwiaty na balkon

A w drugim, wolnym rogu moje pomidorki. Oby coś z nich wyrosło!

mały balkon w bloku aranżacja

Najlepszym tegorocznym zakupem okazał się parasol na barierkę. Okna i balkon mamy od południa i latem jest piekielnie gorąco a słońce odbijało się nieznośnie w ekranie, więc praca była utrudniona. Parasol świetnie daje sobie z tym radę. Jeśli miałabym się do czegoś czepiać, to mógłby być odrobinę wyższy 😉

mały balkon w bloku aranżacja

Kolejnym bardzo ważnym dla mnie elementem są balkonowe źródła światła. Postawiliśmy na lampki solarne. W mojej ostatniej liście marzeń pokazywałam Wam też lampioniki, które nie są już dostępne, ale poradziłam sobie znajomym sposobem – piłeczki pingpongowe. Myślałam nad zrobieniem ich też z papierowych kubeczków, ale pewnie zamokłyby na deszczu. Choć nie wykluczone, że w trakcie sezonu zaszaleję.

mały balkon w bloku aranżacja

Do tego lampiony ze słoików. Małe szybkie DIY. Może skuszę się na dodatkowy tutorial na bloga.

mały balkon w bloku aranżacja mały balkon w bloku aranżacja

I ten niepowtarzalny klimat wieczorem!

mały balkon w bloku aranżacja

Cała metamorfoza w tym roku kosztowała mnie ok. 250 zł. To koszt doniczek, kwiatów, lampek i parasola. Doliczając do tego zeszłoroczne zakupy całość wyniosła nie więcej niż 500 zł i myślę, że to całkiem niewiele jak na dodatkowy „pokój” w mieszkaniu i tę ogromną przyjemność spędzania w nim czasu.

mały balkon w bloku aranżacja

I jak Wam się podoba mój tegoroczny balkon? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close