5 powodów, dla których lubię przeprowadzki + etykiety do druku

przeprowadzka-etykiety-do-druku

Przeprowadzki – jedni kochają, drudzy nienawidzą, ale dla mnie choć okupione zmęczeniem, wiążą się z pozytywną zmianą i dlatego je lubię. Dwa tygodnie temu się przeprowadziliśmy, bo bardzo była nam potrzebna zmiana otoczenia. Każda kolejna przeprowadzka uświadamia mi jak dużo rzeczy posiadamy i ile z nich jest mi tak naprawdę potrzebnych do szczęścia. I mimo ogromu pracy jaki trzeba włożyć w jej zorganizowanie, to korzyści, które z niej płyną są dla mnie ogromne. Od dwóch tygodni zmęczenie mnie przytłacza a mimo to czuję radość w serduchu.

Dlatego dziś będzie o korzyściach jakie płyną z przeprowadzki plus mały bonus dla osób, które przeprowadzkę mają w planach.


Rady związane z pakowaniem i różne przeprowadzkowe triki znajdziecie we wpisie, który napisałam przy okazji naszej poprzedniej przeprowadzki:

Zorganizowana przeprowadzka – 16 wskazówek i rad


5 powodów, dla których lubię przeprowadzki i korzyści jakie z niej płyną
 1. Obowiązkowy przegląd rzeczy – tak naprawdę zmuszeni koniecznością spakowania każdej rzeczy, którą posiadamy, jesteśmy w stanie zrobić prawdziwy i dokładny przegląd rzeczy. Nie wiem ile worków do wyrzucenia uzbierałam mimo tego, że jesienią organizowałam wielkie oczyszczanie przestrzeni. Przy przeprowadzce nie da się czegoś pominąć, odłożyć na później czy stwierdzić, że jest na to miejsce, więc może zostać.
 2. Świadomość tego, co posiadamy – wiecie, wydawało mi się, że w małej kuchni mam mało rzeczy. I właśnie, wydawało mi się. Okazało się, że najwiecej różnych pierdół i przydasi mieliśmy właśnie w kuchni, mimo że wprowadzaliśmy kuchenny minimalizm i już ograniczaliśmy ilość rzeczy. Dzięki temu, że musiałam wszystko spakować uświadomiłam sobie jak wiele tego jest. Na szczęście w innych pomieszczeniach było bez szoku ;). Dopiero teraz mam kuchenny minimalizm, choć wiem, że i tak mogłabym się jeszcze ograniczyć.
 3. Weryfikacja tego jak bardzo są dla nas ważne dane rzeczy i brak sentymentów – każdą rzecz, którą mamy w ręce rozpatruje się pod kątem noszenia po schodach. Jest to bardzo pomocne szczególnie przy książkach. Ja z każdym miesiącem mam coraz mniejszy sentyment do rzeczy, które kiedyś określałam „dla nich zawsze znajdę miejsce” (np. książki i zdjęcia). Mimo wszystko jednak świadomość, że trzeba to wszystko przenieść bardzo weryfikuje naszą chęć posiadania i łatwiej się rozstać z pewnymi rzeczami bez sentymentu.
 4. Minimalizm i lepsza organizacja – przeprowadzka jest krokiem do tego by ograniczyć ilość posiadanych rzeczy, a wiadomo z mniejszej ilości rzeczy płyną same korzyści, chociażby jest mniej sprzątania. O powodach, dla których lepiej jest mieć mniej rzeczy pisałam tutaj. Mając mniej rzeczy jest łatwiej, wiadomo co gdzie mamy
 5. Świeży start – to dla mnie najważniejszy punkt. Dzięki tej przeprowadzce wyraźnie czuję, że zaczyna się nowy etap. Taka prawdziwa dorosłość. I kiedy wracaliśmy późno wieczorem po sprzątaniu poprzedniego mieszkania, zamknęliśmy za sobą pewien etap i świadomie wkraczamy w kolejny. Tak prawdziwie wiem dokąd nas ta zmiana zaprowadzi, wiem do czego dążę i choć pewnie okaże się, że najlepsze będzie to, co niezaplanowane, to właśnie dzięki tej przeprowadzce zyskuję nową energię do działania. Czasem taka zmiana otoczenia jest bardzo, bardzo potrzebna.

Dzięki tej przeprowadzce czuję się szczęśliwsza, lżejsza, mam lepiej zorganizowaną przestrzeń i zdecydowanie mniej rzeczy. Same plusy! Dlatego mimo przemęczenia i stresu polecam ;). I wprowadzam do swojego harmonogramu organizowanie „niby przeprowadzki” raz w roku, po to by zweryfikować czy czasem nie przybyło mi za dużo przydasi.

przeprowadzka-etykiety-do-druku-3przeprowadzka-etykiety-do-druku-4


Etykiety na kartony pomocne przy przeprowadzce

Do usprawnienia naszego pakowania mąż wymyślił etykietki (tak, tym razem on nie ja ;)). Oznaczanie kartonów szło szybko, wszystko było czytelne, także polecam Wam ten sposób! Wystarczy wydrukować na samoprzylepnym papierze, wyciąć i naklejać. A dobrze oznaczony karton to połowa sukcesu i zdecydowanie mniej stresu.

przeprowadzka-etykiety-do-druku-2

W pliku z naklejkami znajdziecie oznaczenia:

 • ostrożnie
 • tą stroną do góry
 • salon
 • książki
 • sypialnia
 • pokój dziecka
 • łazienka
 • kuchnia
 • agd
 • domowa chemia
 • apteczka
 • ubrania
 • biuro i rtv
 • ogród i garaż

Mam nadzieję, że etykiety się przydadzą! Koniecznie dajcie znać, czy lubicie przeprowadzki :).

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close