Moje tegoroczne świąteczne dekoracje DIY

Teraz jest zdecydowanie mój ulubiony czas, można wyżyć się kreatywnie przygotowując mnóstwo dekoracji. Uwielbiam ten okres świątecznego strojenia mieszkania, mnóstwo światełek i pięknych zapachów. W tym roku jakoś szczególnie nie mam ochoty na minimalizm i planuję wprowadzić świąteczne akcenty w naszym mieszkaniu, gdzie tylko się da. Na razie dzieje się to stopniowo i zaczęłam od tego, co planowałam zrobić samodzielnie.

Pamiętacie mój wpis z pomysłami na jesienne dekoracje zrób to sam? Ozdoby przygotowane jesienią były moją świąteczną bazą. Nie chciałam wielkich zmian, tylko odmiany tego, co miałam już wcześniej. I tak powstał wieniec, zmieniła się galeria ścienna i nową dekorację dostała gałąź. Oczywiście wszystko jest bardzo proste i szybkie do wykonania. Jeśli mi się to udało z małym raczkującym bobasem uczepionym do nogi, to Wy też zrobicie :).

Moje świąteczne dekoracje DIY

Wieniec świąteczny

świąteczne dekoracje

Na drzwiach wejściowych zawisł wieniec w wersji świątecznej. W tym roku postanowiłam zrobić nową wersję, zieloną z czerwonymi ozdobami. Czerwień będzie dominować w większości dekoracji. Ten kolor dodaje mi energii, szczególnie teraz gdy jest szaro buro i ożywi nasze stonowane mieszkanie. Jak zrobiłam wieniec?

Do wykonania wieńca potrzebne będą:

  • zielona baza – moja jest z Pepco
  • różne ozdoby – u mnie to miks tego, co zastałam w pudle ze świątecznymi ozdobami i gwiazdki kupione w Lidlu
  • glej na gorąco
  • wstążka

świąteczne dekoracje

Wykonanie jest bardzo prościutkie. Przyklejamy ozdoby na klej na gorąco i już. Na początek polecam poukładać ozdoby na zielonej bazie w poszukiwaniu najładniejszego ułożenia.

Ja nie chciałam na wieńcu wielu dekoracji, bardziej zależało mi na minimalistycznym efekcie. Długo też biłam się z myślami, czy nie przygotować go w wersji naturalnej – z suszonymi pomarańczami, cynamonem, anyżem. Ostatecznie jednak zdecydowałam, że tutaj będę trzymać się przewodnich kolorów.

wieniec-swiateczny-2

wieniec-swiateczny-5

Na koniec zawiązujemy kokardę w taki sposób, by można było wieniec zawiesić na haczyku. I gotowe!

świąteczne dekoracje

Galeria ścienna

Wymiana obrazków w galerii, która wisi nad łóżeczkiem Córeczki, to był punkt obowiązkowy. I myślę, że będzie zmieniać się co sezon.

świąteczne dekoracje

W ramkach tym razem znalazły się zimowe plakaty i grafiki, które na swoim blogu mavelo.pl udostępnia Weronika. Pięknie się razem skomponowały 🙂

Wykorzystałam:

Wszystkie plakaty są w wersjach kolorystycznych, więc zajrzyjcie koniecznie do Weroniki!

zimowa-galeria-2świąteczne dekoracje

Gałąź z kalendarzem adwentowym

Jeśli śledzicie mnie na bieżąco, to kojarzycie tą ostatnią dekorację i nasz kalendarz adwentowy, który zawisnął na jesiennej gałęzi.

galaz-1

Początkowo myślałam, by zawiesić na niej bombki i światełka, ale ostatecznie powstała wersja z małymi choinkami. Myślę, że każda z nich wyglądałaby świetnie.

Tutorial z przygotowania kalendarza znajdziecie tutaj: jak zrobić choinkowy kalendarz adwentowy.

galaz-2galaz-3

Świąteczny nastrój mnie nie opuszcza! Teraz czekam tylko na naszą żywą choinkę (może w ten weekend) i moment, kiedy pozostałe dekoracje trafią na swoje miejsce!

Więcej pomysłów na świąteczne dekoracje DIY:
Wieniec w 5 minut
Girlanda
Jak odmienić bombki?
Kusudama

A jak u Was? Dekoracje robicie sami czy wolicie kupić gotowe? W Waszych mieszkaniach pojawiają się już świąteczne akcenty?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close