Wałek czyszczący – 10 ulubionych zastosowań

walek-czyszczacy

Zwyczajny wałek czyszczący, który ma niezliczoną ilość domowych zastosowań. Jest świetny, gdy zależy nam na szybkim efekcie i nie mamy czasu na dokładne sprzątanie. Po prostu must-have! Zapraszam na 10 moich ulubionych zastosowań.

1. Do czyszczenia ubrań

Standardowe zastosowanie, które nikogo nie dziwi, ale musiało się tu znaleźć. Bez tego małego pomocnika moje ulubione czarne spodnie, nadawałyby się tylko do utylizacji!

2. Do wybierania okruszków z torebki

Damska torebka rządzi się swoimi prawami, ale jeśli nie mamy czasu na jej dokładne czyszczenie, to najlepszym sposobem na pozbycie się z niej niechcianych gości jest właśnie wałek czyszczący.

3. Do sprzątnięcia okruszków z szuflady

Do szybkiego ogarnięcia kuchennych szuflad wałek czyszczący jest niezastąpiony. Okruszki na brzegu czy rozsypane niechcący przyprawy znikną w mgnieniu oka.

4. Do potłuczonego szkła

Potłuczone szkło jest dosyć niebezpieczne, szczególnie małe elementy, które trudno zmieść. Do wałka przykleją się wszystkie, nawet te niewidoczne z daleka.

5. Do sprzątania po projektach DIY

Projekty DIY, w których używamy drobnych koralików, małych elementów czy brokatu potrafią zabić całą przyjemność tworzenia ze względu na drobinki, które są wszędzie. Dlatego w takich sytuacjach z wałkiem się nie rozstaję, bo dzięki niemu mogę wszystko pięknie doczyścić bez dużego nakładu pracy.

6. Przy maszynie do szycia

Każdy kto choć raz szył coś na maszynie wie z czym to się wiąże. Nitki, wszędzie nitki. Tak, tu też wałek mi zawsze pomaga.

7. Do czyszczenia kanap i dywanów

Okruszki na kanapie, okruszki na dywanie, a nie chce się sięgać po odkurzacz? Tak, jest na to szybszy sposób – wałek czyszczący.

8. Do czyszczenia materiałowych abażurów

Warstwy kurzu na abażurze z materiału szybciej pozbędziemy się wałkiem niż odkurzaczem, a do tego jest zdecydowanie wygodniej.

9. Do potłuczonych bombek

O tym sposobie wspominałam Wam już przy okazji świątecznych wpisów. Podobnie jak w przypadku szkła, do zbierania drobinek z potłuczonych bombek nadaje się idealnie.

10. Do deski rozdzielczej w samochodzie

Miniaturowy wałek, który mieści się w torebce, będzie pomocy też w samochodzie, gdy chcemy pozbyć się warstwy kurzu i brudu z deski rozdzielczej. Czy muszę pisać, że na okruchy z siedzeń też zadziała?

To tyle, jeśli chodzi o moje ulubione zastosowania! Dorzucicie jakieś od siebie? :)

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close