Podsumowanie wyzwania + moja organizacja kosmetyków

wyzwanie-20-dniowe-807px

20 dni temu ogłosiłam na blogu pierwsze wyzwanie domowe, które polegało na zorganizowaniu jednej rzeczy, najlepiej wykorzystując przy tym jakąś technikę DIY, ale nie był to warunek konieczny.

Bardzo się cieszę, że ta akcja Wam się spodobała, wzięłyście w niej udział i tak pięknie się zorganizowałyście! Nawet nie wiecie ile radości sprawiło mi oglądanie zdjęć dokonanych przez Was metamorfoz! Bardzo się cieszę, że choć w malutkim stopniu przyczyniłam się do zmian w Waszych domach.

Podsumowanie 20-dniowego wyzwania domowego

Koniec już tej gadaniny, pora zaprezentować Wasze metamorfozy. Możecie być z siebie dumne! Ja jestem z Was bardzo dumna. A jeśli ktoś nie zdążył tym razem, to nie martwcie się. Będą kolejne wyzwania!

1. Wyzwanie u Madou, która zorganizowała garderobę, szafki kuchenne i spiżarkowe, kredens i półkę w łazience przygotowując DIY pudełeczka!

madou

2. Narkotyczna przeorganizowała regał z książkami.

narkotyczna

3. Weronika zorganizowała bransoletki.

weronika

4. Ewa viosna zorganizowała wiszące kolczyki. Świetna inspiracja, prawda?

ewa viosna

5. Princesa Martita zorganizowała kolczyki wkrętki.

princessa martita

6. Tedi też zorganizowała kolczyki. Fajnie, że korzystacie z tego sposobu organizacji 😉

original-6

7. Ewka zrobiła przegródki do szuflady

original-7

8. ElaLiska dokonała metamorfozy fotela

elaLiska

9. Domatosia zorganizowała mini-spiżarnię w kuchni

domatosia

10. Emilia przeorganizowała półkę i odmieniła galerię ścienną.

chwila dla siebie

11. Natalia przeorganizowała swoją toaletkę.

babski blog

Duma razy milion! 😀 A szczegółów każdej organizacji dowiecie się z komentarzy pod wpisem zapowiadającym wyzwanie.

Moja organizacja kosmetyków

Ja w ramach wyzwania zobowiązałam się do zorganizowania moich kosmetyków do makijażu. Miałam stworzyć coś DIY jednak po przejrzeniu ilości kosmetyków, które posiadam i miejsca w kupionym kiedyś organizerze, doszłam do wniosku, że nie potrzebuję nic nowego.

organizacja-kosmetyków2

Do tej pory część kosmetyków, tych do codziennego makijażu, przechowywałam w małej kosmetyczce. Reszta, kupiona głównie do zrobienia makijażu ślubnego, mieściła się w tym pojemniku, który w zasadzie był prawie pusty. Zupełnie bez sensu 😉

Nie zmieniło się wiele, ale wyrzuciłam dwa prawie puste opakowania, wyczyściłam wszystkie kosmetyki, umyłam pędzle i uprałam kosmetyczkę. Na pędzle i kosmetyki do makijażu oczu przeznaczyłam osobny pojemnik. Na razie jest to mała szklana filiżanka, ale później zmienię ją na ten świecznik z Ikei. Kosmetyczka przestała mi w końcu służyć jako pudełko, zostawiłam ją jako opcję na podróże.

organizacja-kosmetyków

Nie mam zdjęć przed, bo czasem lepiej wiząć się od razu do pracy niż szukać idealnego ujęcia 😉 A lakiery trzymam w lodówce, te 4 sztuki dopełniały kompozycję 😀

W sekrecie powiem Wam, że gdyby nie wyzwanie, to pewnie nadal odkładałabym tę organizację na poźniej. A w sumie zajęło mi to 30 minut, wygląda pięknie i dużo przyjemniej i wygodniej się korzysta.

Wpisy, które mogą Wam się przydać przy okazji organizacji kosmetyków:

Jak wyczyścić kosmetyki?
Jak wyczyścić pędzle do makijażu?
Wieszanie pędzli do makijażu włosiem w dół.
15 pomysłów DIY na organizację kosmetyków.

Gotowi na kolejne wyzwanie? Teraz będzie świąteczne! 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close