20 dniowe wyzwanie domowe

wyzwanie-20-dniowe-807px

Już od dłuższego czasu chodziło mi po głowie zorganizowanie wyzwania związanego z organizacją domu, DIY czy sprzątaniem. Takiego, które zmotywowałoby mnie i Was do działania i uporządkowania naszego otoczenia w piękny sposób. Bo nie da się ukryć, że w natłoku zadań dopada nas odkładanie na nigdy nienadchodzące później. A skoro możemy się wspólnie motywować i przy okazji zrobić coś dla siebie, to dlaczego nie?

Długo myślałam jak je zorganizować i co miałoby być pierwszym tematem wyzwania. Chciałam, żeby przede wszystkim połączone było z przyjemnością, a jego wykonanie dało piękny efekt, który cieszyć będzie przez wiele tygodni. I mam!

Jeśli pomysł na wspólne wyzwania Wam się spodoba, to nie będzie to jednorazowa akacja, ale wszystko zależy od Was 🙂 Mam nadzieję, że z chęcią się przyłączycie, a może podrzucicie też tematy na kolejne miesiące.

Do rzeczy! Nasze 20-dniowe wyzwanie domowe będzie polegało na pięknej organizacji, najlepiej z wykorzystaniem DIY.

20-dniowe wyzwanie domowe – Zorganizuj się pięknie

W ciągu tych 20 dni każdy z nas zorganizuje jedną rzecz, która teraz daleka jest od ideału, a która zasługuje na to by mieć piękne nowe mieszkanko. Najfajniej byłoby, gdybyście podczas organizacji wykorzystali DIY. Wiem jednak, że nie wszyscy czują się dobrze w samoróbkach, więc nie jest to punkt konieczny wyzwania. Możecie kupić coś pięknego, co pomoże Wam uporządkować przestrzeń. A jeśli zdecydujecie się przygotować coś samemu, to równie fajnie! Chciałabym jednak, żeby zorganizować to ładnie, tak by za każdym razem gdy będzie sięgać po daną rzecz, cieszyć się z jej realizacji.

Czas trwania: wyzwanie będzie trwało 20 dni, od piątku 3 października do środy 22 października 2014.

Czego potrzebujesz: pomysłu i godziny na jego realizację.

Pochwal się swoją organizacją: gdy zrealizujesz wyzwanie, w komentarzu do tego posta dodaj zdjęcie lub link do swojego wpisu na blogu lub statusu w mediach społecznościowych.

Podsumowanie akcji: 23 października na blogu pojawi się podsumowanie akcji, gdzie pokażę Wam moje ukończone wyzwanie oraz Wasze realizacje.

Inspiracje

Co możecie zorganizować w ramach wyzwania? Co tylko chcecie! Ale, jeśli brakuje Wam pomysłu to zebrałam najlepsze pomysły DIY na organizację, które pojawiły się na blogu.

Organizacja bransoletek / Organizacja kolczyków / Organizacja naszyjników / Pudełko na biżuterię

biżuteria2biżuteria3

Pudełko do przechowywania kabli

kable

Organizacja kosmetyków do makijażu

kosmetyki

Nakrętki na słoiczki / Etykiety z farby tablicowej / Pojemniki z puszek do przechowywania / Koszyki z kartonowego pudełka

pojemniki przechowywanie

 Moje wyzwanie

Ja w ciągu tych 20 dni chcę zorganizować swoje kosmetyki do makijażu. Planowałam to już dawno, ale w poprzednim mieszkaniu i planów nie zrealizowałam. Tutaj potrzebuję zupełnie czegoś innego, więc z przyjemnością zrobię sobie funkcjonalny organizer.

Zachęcam też do dodawania specjalnego hashtagu na Instagramie, Facebooku i Twitterze #wyzwanieniebalaganki oraz oznaczanie mnie jako @niebalaganka przy zdjęciach Waszych realizacji wyzwania na Instagramie.

Kto do mnie dołączy? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close