Wyzwanie #Oczyszczam Przestrzeń 3 edycja! + MEGA KONKURSNajwyższa pora na kolejną edycję Wyzwania #OczyszczamPrzestrzeń! Znów zebrałam się za gruntowny przegląd rzeczy, które posiadam i rzuciłam się w wir oczyszczania przestrzeni. I choć ostatecznym motywatorem do tych działań jest nasza przeprowadzka, to bardzo chciałam kolejny raz zorganizować tę akcję z Wami. Bo wspólne działania dają najlepsze efekty.

Jeśli chcecie wprowadzić zmiany do swojego otoczenia, zorganizować je na nowo, pozbyć się rzeczy, z których przestaliście korzystać to podejmijcie wyzwanie razem ze mną! A dla tych, którzy wytrwają i będą chcieli podzielić się efektami wyzwania mam naprawdę super nagrodę!

Wyzwanie #OczyszczamPrzestrzeń

Oczyszczamy przestrzeń, by pozbyć się tego, co przestało być dla nas przydatne. Robimy przegląd rzeczy, których ostatnio nie używaliśmy, które przestały nam służyć lub które już nam się znudziły. Po to by wprowadzić nowy ład i porządek do naszego życia, ale też by zrobić miejsce na nowe doświadczenia, rzeczy, okazje.

Czas trwania: 8-22 luty 2018. W tej edycji wyzwanie trwa tylko dwa tygodnie. Zwykle pod koniec długiego miesiąca ten entuzjazm spada, dlatego postanowiłam, że tym razem działamy krócej, ale intensywniej.

Kto może uczestniczyć w wyzwaniu? Każdy, kto ma potrzebę i ochotę na wprowadzenie zmian i potrzebuje wspólnej mobilizacji.

Co trzeba robić? Codziennie pozbyć się chociaż jednej niepotrzebnej rzeczy. Listę zadań w ramach wyzwania znajdziecie niżej wraz z pomocnymi wskazówkami i linkami do wpisów na blogu. Kolejność realizacji zadań jest dowolna, dopasujcie ją do siebie, możecie też zrealizować zupełnie inne zdania. W końcu ma nam to pomóc a sami najlepiej wiemy, w których aspektach potrzebujemy zmian. Oczywiście można wykonać kilka zadań jednego dnia, wszystko zależy od Was i Waszej energii.

Czysta przestrzeń, to nie tylko przedmioty, które mamy wokół siebie, ale również powietrze, którym oddychamy. I szczerze Wam przyznam, że pewnie nie zwracałabym na to uwagi, gdyby nie smog i aplikacja w telefonie, która informuje mnie o poziomie jakości powietrza. Dlatego w ramach tegorocznej edycji Wyzwania Oczyszczam Przestrzeń, dbamy też o powietrze razem z marką Electrolux i Oczyszczaczem powietrza EAP450. A Wy też możecie taki zdobyć biorąc udział w wyzwaniu i konkursie (szczegóły znajdziecie w dalszej części wpisu).

Dlaczego warto zawalczyć o Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450?

Pierwsze uruchomienie oczyszczacza trwało chwilkę, bez problemu zamontowałam filtr i włączyłam sprzęt. Stan powietrza został oceniony jako dobry, a oczyszczacz cichutko sobie działał. I tego dnia nic się już nie wydarzyło. Kolejny dzień zaczął się podobnie, ale gdy otworzyłam okno w kuchni momentalnie wskaźnik zanieczyszczenia powietrza zaczął się świecić się na pomarańczowo a oczyszczacz zaczął pracować na wyższych obrotach. Sprawdziłam wtedy stan powietrza w mojej aplikacji i też wskazywała na podwyższone stężenie pyłków.

Jednak to, co zaskoczyło mnie najbardziej to wyczulenie oczyszczacza na dym papierosowy! Niestety kiedy sąsiad z wyższego piętra pali u siebie w domu, czuć to u nas w salonie. W tej sytuacji nasz oczyszczacz zaczyna działać na wyższych obrotach, wskazując na większe zanieczyszczenie powietrza!

Czas pracy na wyższych obrotach trwa kilka, kilkanaście minut. Kiedy powietrze jest już na dobrym poziomie, obroty zwalniają. Da się również odczuć, że zapach dymu znika znacznie szybciej.

Oczyszczacz, który testuję to najbardziej wydajny spośród produktów czołowych producentów. Dostał też nagrodę za najbardziej wydajny oczyszczacz w teście przeprowadzonym przez PC World. Ale to, co dla mnie było wyjątkowo ważne to:

  • 5-stopniowy system filtracji – usuwa 99,97% zanieczyszczeń: kurz, brud, pyłki i zapachy
  • filtr HEPA 13 – który jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików. Sama się zmagam z alergią na roztocza, więc każdy dodatkowy sposób walki z alergenami jest w cenie
  • czujnik jakości powietrza – dzięki temu zawsze wiem jakim powietrzem oddychamy, bo czujnik bardzo szybko reaguje na wszystkie zmiany jakości powietrza
  • tryb automatyczny – dostosowuje obroty do jakości powietrza. Oczywiście można też samemu ustawić tryb pracy, ale ja na automatycznym czuję się najbezpieczniej
  • czujnik światła – dzięki niemu oczyszczacz w nocy przechodzi na niższe obroty
  • cicha praca – na najniższych obrotach jest praktycznie niesłyszalny, generuje ok. 27 dB hałasu
  • wskaźnik zużycia filtra – który wskazuje kiedy filtr należy wyczyścić lub wymienić
  • zmywalny filtr – żywotność filtra wynosi rok, a przed upływem tego czasu zamiast wymieniać na nowy, wystarczy wyczyścić

Ten model jest przeznaczony do mieszkań o powierzchni nawet do 103 m2, ale jeśli szukacie dobrego sprzętu do trochę mniejszych przestrzeni, to warto zapoznać się z wersją EAP300, która nadaje się do mieszkań do 70 m2.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, to daję Wam znać, że w lutym do zakupionego oczyszczacza można otrzymać w prezencie odkurzacz Ergorapido® EER73BP o wartości 659 zł. Szczegóły tej promocji znajdziecie pod tym linkiem.

Podejmij wyzwanie – lista zadań!

Dzień 1. Przejrzyj koszyczek / szufladę na drobiazgi i pozbądź się wszystkiego, co nie będzie potrzebne.
To miejsca, w którym lubią się zbierać niepotrzebne rzeczy, dlatego warto z nimi zrobić porządek.
Dzień 2. Uporządkuj szafę z ubraniami. Pozbądź się ubrań i butów, w których nie chodzisz.
Wychodzę z założenia, że zawsze znajdzie się jakaś część garderoby, która właśnie straciła swój wygląd. Mimo że przed jesienią robiłam gruntowny przegląd mojej szafy, to dziś mam przynajmniej jedną parę butów, która nie przetrwała tego sezonu i kilka ubrań, które przestały do mnie pasować.
Dzień 3. Przejrzyj biżuterię i pozbądź się tej, której nie nosisz.
Moje podejście do biżuterii można określić im mniej, tym lepiej, dlatego kolejny raz robię tutaj czystkę.
Przyda się: Pomysły na organizację biżuterii

Dzień 4. Wyczyścić telefon lub komputer usuwając zbędne aplikacje, wiadomości i archiwizując zdjęcia.
Telefon i komputer to miejsca, w których bałagan nie rzuca się w oczy, ale skutecznie może utrudnić nam życie.
Dzień 5. Posprzątaj biurko, uporządkuj dokumenty, przejrzyj notatki i pozbądź się zbędnych papierków.
Uwielbiam mieć czyste biurko, tylko wtedy jestem w stanie efektywnie pracować. Bałagan dookoła mnie rozprasza. Ale już w mojej szufladzie przy biurko uzbierało się całkiem sporo papierów, które pojawiły się tam na chwilę. Dlatego mam zamiar pozbyć się wszystkich zbędnych papierków.
Dzień 6. Stwórz menu na cały tydzień jedynie w oparciu o zapasy, które posiadasz.
Regularne wyjadanie zapasów też jest ważne (szczególnie przed przeprowadzką), a menu tygodniowe wiele ułatwia, więc działamy!
Pomocny tekst: Jak planować posiłku + arkusz do pobrania
Dzień 7. Uporządkuj reklamówki składając je w trójkąt, by zajmowały mniej miejsca.
Ostatnio przyjmuję rozwiązanie zero reklamówek, ale jeśli już jakaś do mnie trafi, to obowiązkowo składam ją w trójkąt. To jest kilka sekund pracy, a są uporządkowane i zajmują malutko miejsca.
Dzień 8. Pozbądź się jednej rzeczy, która została z sentymentu a jej nie używasz.
Sentyment do przedmiotów to trudna sprawa, ale jeśli większość zbędnych rzeczy w domu trzymamy z sentymentu, to trzeba z nim walczyć. Dlatego pozbądź się jednej rzeczy, z którą jesteś związany.
Pomocny tekst: Trudne rozstania
Dzień 9. Przejrzyj dziecięce zabawki i pozbądź się tych, które przestały być w użyciu.
Zauważyłam, że u nas sezon zabawkowy całkiem szybko się zmienia i to, co było świetne jakieś pół roku temu, dziś nie jest używane. Dlatego robimy przegląd i zostawiamy tylko te zabawki, które są w użyciu każdego dnia.
Dzień 10. Wyrzuć jedną zużytą rzecz z grupy kilku o podobnych funkcjach, np. ręczniki, pościel, piżamy.
Trzymanie kilku sztuk, np. ręczników, które pełnią tę samą funkcję, ma sens tylko wtedy, kiedy wszystkie są w idealnym stanie.
Pomocne teksty: Jak składać ręczniki, Sposoby na złożenie pościeli
Dzień 11. Zrób porządek w najczęściej używanej szafce w kuchni.
Szafki w kuchni mają to do siebie, że lubią się brudzić. Tu się wysypała mąka, tam wpadły jakieś okruszki albo kupiliśmy nowy rodzaj herbaty, na który do tej pory nie przewidzieliśmy miejsca. I bałagan gotowy. Ja w planach mam przegląd wszystkich szafek, ze względu na przeprowadzkę. Będzie ostra weryfikacja potrzebnych rzeczy.
Dzień 12. Zrób porządek w torebce. Zbierz paragony i niepotrzebne lub zużyte drobiazgi.
Jeśli torebka mieści wszystko, to koniecznie przejrzyj jej zawartość. Ja to robię niemal po każdym powrocie do domu i sama jestem zdziwiona jak wiele rzeczy wrzucam do torebki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Dzień 13. Zrób przegląd lekarstw i przeterminowane odnieś do apteki.
Domowa apteczka to mega ważne miejsce. Odkąd zostałam mamą ilość leków w mojej wzrosła, dlatego ten przegląd jest bardzo ważny.
Dzień 14. Zbierz wszystkie drobniaki i przeznacz je na coś wyjątkowego.
I na koniec miły punkt, specjalnie dla mojego Sebastiana. Zawsze znajdzie drobniaki, które później uzbiera w pokaźną sumkę ;).


KONKURS
Podejmij wyzwanie i wygraj Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP450

Ja za swoje wyzwanie zabieram się od razu! Do wyprowadzki została już tylko chwila, dlatego muszę się szybko uwinąć z oczyszczeniem przestrzeni. Ale Wy macie odrobinę więcej czasu, by podjąć wyzwanie i opisać mi z jakim skutkiem! Na Wasze historie czekam w komentarzach – tutaj, pod tym wpisem, do 22 lutego, do godziny 23:59. Z kolei wyniki opublikuję 27 lutego, również w tym wpisie.

W opisie swojej historii podzielcie się efektami wyzwania. Czy wyzwanie zmieniło coś w Waszym życiu, otoczeniu? Czy przyniosło porządek? Czy może nic się nie zmieniło? Zgłoszenia mogą zawierać wypełniony PDF z zadaniami, zdjęcia, rysunki, filmy, co tylko chcecie :).

Osoba, która w najciekawszy sposób opisze swój przebieg wyzwania, wygra Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP 450, dokładnie taki, jaki posiadam. Działajmy, bo jest o co walczyć! Dokładny regulamin konkursu znajdziecie pod tym linkiem.

Wyniki KONKURSU

Bardzo dziękuję Wam za tak ogromne zaangażowanie! Nie mogłam oderwać od czytania Waszych historii i podsumowań, duma i szczęście w sercu! A to spowodowało, że wybór zwyciężczyni był naprawdę trudny. Dobrze, że nie musiałam podejmować decyzji sama :). Razem z marką Electrolux zdecydowaliśmy, że nagroda trafia do Oli T., której animacja nas zachwyciła. Komentarz Oli został wyróżniony pod wpisem i tam możecie obejrzeć filmik, a wszystkim Wam jeszcze raz bardzo dziękuję za udział w Wyzwaniu!

.
Mam nadzieję, że jesteście gotowi do walki z rzeczami, które przecież jeszcze mogą się przydać i zwalczycie swoich wewnętrznych chomików 🙂. Ja Wam będę zdawać relację z moich zdań na Instagramie i Facebooku! Działamy?
Partnerem wyzwania jest marka Electrolux
Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close